• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

INTERNET MOBILNY- problem

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
296 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Madzix21 Nowicjusz (200 p.)
Witam serdecznie,

Chciałam na wstępie zaznaczyć, że jestem raczej laikiem komputerowym (chociaż coś niecoś tam wiem). Byłoby mi bardzo przyjemnie, gdyby ktoś z Was zechciał udzielić mi odpowiedzi i porady.

Sprawa prezentuje się tak: od sierpnia będę wynajmować mieszkanie w krakowskiej kamienicy. Problem pojawia się jeśli chodzi o internet. W kamienicy nie ma żadnych kabli i żaden dostawca nie zapewni domowego internetu, jedyne co mam zaoferowane to internet mobilny.

Nie ukrywam, że mnie to nie satysfakcjonuje. Mój chłopak z racji swojej pracy potrzebuje stałego internetu i twierdzi, że mobilny internet nigdy taki nie będzie. Ze zawsze będzie miał ograniczenia, limity i będzie gubił szybkość.

Stąd moje pytanie: czy ma rację? Czy na rynku ktoś oferuje mobilny internet który spełni potrzeby programisty? Czy da się to jakoś rozwiązać?

 

Byłabym niesamowicie wdzięczna za odpowiedzi i dyskusje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Chłopak ma racje, mobilny zawsze gubi sygnał, dane pakietowe szybko się wykorzystują. Na programistę powinno to wystarczyć ze względu na to że głównie pisze w jakimś środowisku już zainstalowanym, lecz jeśli już odpalić jakiś filmik grę czy też yt to już lipa. Polecam radiówkę, co prawda sygnał też często się traci lecz internet jest bez ograniczeń i jest wystarczająco szybki i łatwy w montażu.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Jak nie mozna stalego to zostaje mobilny, wiec Ci to zwisa.

Jak bedzie zasieg - sila i jakosc sygnalu na poziomie to ok, jak nie to nie. Szukasz wrozki co to stwierdzi w ciemno ?:)

zamiesc chociaz dostepne oferty - to cos dobierzemy - ale na 90% wystarczy wybrac najszybsza opcje. Bierz na test - 7 dni albo cos w tym stylu, moze jeden operator bedize znacznie gorszy od drugiego, wtedy wiesz co wybrac...

 

" W kamienicy nie ma żadnych kabli i żaden dostawca nie zapewni domowego internetu " w CALEJ kamienicy? Moze mozna sie dogadac z sasiadem? Jezeliw  calej to kiepsko ale widzialem juz kable a dachu przez okna :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez krulz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,137 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...