• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Format przy update do win10, usuwanie bootloadera.

0 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez krecik1334 Maniak (58,890 p.)
Mam pytanie, na moim lapku oprócz tego że jest od niedawna elementaryOS Freya, to mam jeszcze systemy windows 8.1 w wersji na 90 dni i winde 7, która stoi już 2 lata i jest taka zamulona, że włącza się 5 minut. Czy jak dostanę aktualizację do 10, to będzie opcja formatowania przed instalacją? I 2 sprawa, jak usunąć bootloader windowsa 8.1 ponieważ niedługo mam zamiar go wykasować żeby został mi tylko elementary i winda 7(10)? Chcę mieć dostęp do tych 2 systemów, a w tym momencie do windy 7 dostaję się poprzez bootloader windowsa 8.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez Comandeer Mentor (454,620 p.)
A próbowałeś zamiast gruba zainstalować refind? Jak dla mnie to takie magiczne cuś, co samo naprawia większość problemów z bootloadingiem (np. potrafiło uruchomić nawet niepoprawnie zahibernowany windows czy radzi sobie z secure bootem przez podpisywanie obrazów linuksa)
komentarz 5 czerwca 2015 przez efiku Szeryf (75,000 p.)
Ewentualnie jeszcze to narzędzie jest warte uwagi:
https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
http://sourceforge.net/p/boot-repair/home/Home/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 41 wizyt
pytanie zadane 12 lutego w Systemy operacyjne, programy przez norym Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Wodzu14 Obywatel (1,150 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

63,304 zapytań

109,563 odpowiedzi

228,871 komentarzy

43,892 pasjonatów

Przeglądających: 76
Pasjonatów: 7 Gości: 69

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...