• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Pomoc] W jaki sposób mam zamontować trzeci dysk

Object Storage Arubacloud
–1 głos
857 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

Cześć, przejdę od razu do rzeczy :) Chcę zamontować trzeci dysk SSD w standardzie SATA III w desktopowym komputerze.

Specyfikacja:

Płyta główna: MSI H110M PRO-VH (MS-7996)

Chipset: Intel Skylake

dysk SSD 117 GB - na nim jest Windows
dysk HDD 1,81 TB - na nim mam pliki i programy pod Windowsa

A ze specyfikacji płyty wychodzi, iż posiada ona wyłącznie 4 sloty SATA III - są one zajęte :) W jaki sposób mam podłączyć trzeci dysk? Muszę odłączyć DVD, bądź też Blu-ray? Montaż trzeciego dysku wynika z faktu, iż trzeci dysk SSD 120 GB chcę przeznaczyć na Minta - tak, można zrobić partycjonowanie, ale  nie chcę ruszać tych dysków :)

Zobaczcie proszę screena z linku, dla jasności sytuacji (umieszczam link, ponieważ jakbym tutaj wstawił obrazek, temat by się rozepchał).

klik - otworzy się screen 
 

komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
Screen się nie otwiera, a może być pomocny, bo dla mnie sytuacja nie jest w 100% jasna. (-:
komentarz 21 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Ja klikam i mi się bez problemu otwiera.... Spróbuj tak http://imgur.com/a/ko7Ao

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
wybrane 22 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś
 
Najlepsza
Imo najlepiej byłoby odpiąć DVD - napęd BDR przecież i tak jest w stanie odczytać płyty CD oraz DVD. A nie wygeneruje to dodatkowych kosztów.

Inne możliwości: kieszeń na dysk, w którym umieścisz HDD. Twoja płyta główna obsługuje USB 3.1, więc prędkości będą znośne.

Możesz też zainwestować w kontroler SATA pod PCIe, dzięki czemu uzyskasz dodatkowe złącza SATA III.

Koszt obu powyższych rozwiązań to ~100 PLN.
komentarz 21 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Odłączę DVD :) Możesz polecić jakąś kieszeń i dobry kontroler SATA pod PCIe? Takie coś może się w przyszłości przydać, więc zamówię.
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
@up

Ta kieszeń jest dla dysków 2.5" i pod USB 3.0. A tutaj mamy 3.5" i możliwość wykorzystania USB 3.1. (-:
komentarz 21 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Do tej kieszeni włożyłbym ten dysk http://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde/dysk-sandisk-plus-120-gb-ssd,id-728817 - go chcę przeznaczyć na Mint'a, ale z tym USB 3.1 racja.
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
Nie podpinaj SSD pod USB - stracisz dużo na wydajności.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,138 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2015 w Offtop przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...