• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Możliwość odczytywania plików excela bez zainstalowanego excela [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
681 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w C# przez Duch003 Początkujący (440 p.)
Cześć.

OPIS SYTUACJI:

Zacząłem pracę jako serwisant laptopów. Zanim sprzęt będzie gotowy do oddania należy sprawdzić czy model zgadza się ze specyfikacją, czy wszystkie funkcjonalności działają poprawnie, zainstalować predefiniowanego windowsa wraz z dodatkowym software. Wszystkie dane są spisane w bazach danych excela odczytywanych za pomocą konkretnych funkcji (dana seria ma swoją bazę). Nie jest to na zasadzie wypisanych danych i wyszukiwania, wyszukiwanie odbywa się za pomocą funkcji: po wklepaniu modelu strona skoroszytu zwraca wszystkie dane o danem modelu.

Problem pojawia się jak mam wiele różnych laptopów na raz, a komputer pracowniczy jest jeden. Wtedy trzeba ciągle skakać pomiędzy różnymi modelami.

Dodatkową informacją jest to że w użytku mam kilka penów i kart pamięci na których mam odpowiednie dodatkowe sterowniki i aplikacje do testowania poszczególnych rzeczy.

Postawiłem więc przed sobą pytanie:

OPIS PROBLEMU:

Czy można przenieść ciężar odczytywania na te karty właśnie i obciążyć tym program działający lokalnie na karcie? O ile napisanie c# aplikacji nie byłoby aż tak trudne to zastanawia mnie kilka rzeczy związanych z tym problemem:

1. Czy jest możliwym aby aplikacja odczytywała pliki excela, tą bazę danych, na kompach które nie mają zainstalowanego office? Instalacja dodatkowego oprogramowania na komputerach nie wchodzi w grę. Nie jest problemem umieszczenie tej bazy lokalnie na karcie ani autowyszukiwania przez program danych.

Z tego co patrzyłem komputery ze świeżymi windowsami mają co najmniej .NET 4.0, na ogół 4.5. Sprawdzone w ten sposób: https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/hh925568(v=vs.110).aspx

2. Czy nie lepiej byłoby jakoś przenieść tą całą bazę do sql, albo po każdej aktualizacji bazy w excelu konwertować ją na bazę sql, która z kolei byłaby lokalnie na kartach? Czy można w ogóle w jakiś prosty sposób przenosić takie bazy danych? I czy można taką bazę danych sql także odczytywać lokalnie na karcie?

3. Opcjonalnie, czy jest sposób aby program odczytywał wyniki funkcji excelowskich?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Możliwe odpowiedzi:
Lepszy pomysł: przeniesienie bazy danych do sql (1 głos, 33%)
Lepszy pomysł: pozostawienie bazy danych w excelu (2 głosów, 67%)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Jeżeli baza będzie gdzieś w necie to spoko pomysł. Inaczej bez sensu bo na to samo wyjdzie. Taka moja skromna opinia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XSPACE Użytkownik (690 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,915 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w C# przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...