• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gasnący ekran

Object Storage Arubacloud
0 głosów
483 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez VDI Początkujący (260 p.)
Witam, mam problem na pierwszy rzut oka z moim monitorem, w trakcie korzystania często gaśnie on na chwile z charakterystycznym "piknięciem". Zdarza mu się seria takich gaśnięć po pare razy z rzędu a nawet czasami gaśnie i nie chce wrócić do działania, tylko reset kompa pomaga. Nawet jak "nie działa" to lampka od monitora się świeci jakby działał poprawnie. Dodam jeszcze ze często w trakcie korzystania ekran tak jakby lata delikatnie w lewo w prawo jakby w miejscu nie umiał ustać i pojawiają się jeszcze takie jakby poziome paski zakłoćenia obrazu, takie jak na filmach. Proszę o rady i pomoc, pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez niezalogowany

Co to za monitor? Być może problem z zasilaczem, ale wątpię zważając na to:

tylko reset kompa pomaga

Sprawdź, czy przewody dobrze się trzymają, odpal HWMonitor i zobacz, czy GPU się nie przegrzewa. Jak temperatury będą w porządku, to uruchom jakiś benchmark/grę, żeby sprawdzić, czy to nie wina karty graficznej.

komentarz 13 czerwca 2017 przez VDI Początkujący (260 p.)
Przewody się dobrze trzymają, rozkręcałem nawet komputer by go tam troche odkurzyć, temperatury w porządku, w trakcie gier dzieje sie to samo co w trakcie normalnej pracy i częstotliwość że tak to ujmę, gaśnięcia monitora się nie zmienia. Rozdzielczość ekranu też mam ustawioną zalecaną ale ten obraz się tak jakby nie umie ustawić, za każdym gaśnięciem albo staje się mniej ostry albo przesunięty (czasami nie widać tego co powinno być u góry ekranu, w jakiejś grze na przykład), wtedy też klikam taki przycisk z boku monitora i pojawia się na ekranie taki pasek "auto adjustment" i obraz wtedy wraca do poprawnego położenia, chociaż za jakiś czas znowu gaśnie itd
komentarz 13 czerwca 2017 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
A spróbuj przywrócić jakoś ustawienia fabryczne. To nowy monitor?
komentarz 13 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
To na pewno monitor pika? Miałem podobny problem i w końcu padła mi płyta główna.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kamil Dziekoński Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,716 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...