• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gasnący ekran pod obciążeniem oraz problemy z włączeniem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Ciamaga Obywatel (1,980 p.)
Witam posiadam komputer stacjonarny na procesorze MSI i płycie amd. Komputer działał bardzo dobrze ale od pewnego dnia coś dziwnego zaczęło się z nim dziać np gdy odpalam grę to chwile pochodzi ale po 15 minutach robi się nagle czarny ekran, klawiatura gaśnie a na komputerze miga dioda z namalowaną żarówką nie działa reset nie da się go wyłączyć przyciskami. Trzeba wyłączyć go z prądu. Gdy już wyłączę go to pojawia się problem z uruchomieniem za nic w świecie nei chce się uruchomić muszę odczekać około 15 minut i działa z powrotem. Czasami jest tak, że robię coś na nim innego działa normalnie wyłączam go normalnie a gdy chce go znowu włączyć to jest problem. Wie ktoś może co jest z nim nie tak ? Zasilacz jakiś czas temu wymieniałem. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Zasilacz jakiś czas temu wymieniałem.

To nic nie znaczy. Sprawdź jak się zachowuje na innym zasilaczu. Dodatkowo możesz sprawdzić temperatury - nawet niekoniecznie procesora i grafiki jakimś programem tylko otwórz obudowe i sprawdź czy zasilacz jest jakiś nadzwyczaj gorący.

0 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Czytając co kolega napisał wydaje mi się że kolega nie ma bladego pojęcia co napisał. Pomotałeś w ogóle nazwy itd, zapewne, z diodą palącą się na komputerze też nie jestem pewien o co chodzi, zapewne o to że monitor traci sygnał i jest w fazie "hibernacji", jest kilka możliwości. Komputer się przegrzewa, najprostsze i najlogiczniejsze, drugi problem możliwy w wystąpieniu (bo słyszałem o takim przypadku) masz PCB płyty głównej złamane, i podczas gdy płyta główna robi się ciepła zaczyna się deformować, poprzez co niektóre magistrale przestają się stykać i tracą łączność przez co wyłącza Ci się komputer, i nie możesz go włączyć póki płyta nie wróci do pierwotnej pozycji. Osobiście Ci oferuje udać się do kogoś kto się na tym zna, nie chcę Cię obrażać ale po Twoim opisie problemu, strzelam że masz zbyt dużego doświadczenia ze sprzętem komputerowym

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez VDI Początkujący (260 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Bolder Początkujący (370 p.)

92,546 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...