• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Statyczne linkowanie SFML Dev C++ 5.11

Object Storage Arubacloud
0 głosów
485 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w C i C++ przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Jak statycznie podlinkować bibliotekę SFML w Dev C++? Na razie mam w linkerze:

sfml-system-s
sfml-window-s
sfml-graphics-s
sfml-audio-s

Z tego co wiem to to wystarczy. [jeśli o linker chodzi]

Drugą rzeczą jaką chciałem zrobić jest dodanie #SFML_STATIC.

Tutaj pojawił się problem, nie mogłem tego [cośtam preprocesora, już zapomniałem co to dokładnie było] znaleźć w programie więc wpisałem to po prostu na jego początek.

Dostałem błąd: [Error] invalid preprocessing directive #SFML_STATIC

Jak mogę to naprawić lub czy robię to źle oraz czy oprócz tego żeby podlinkować to statycznie muszę zrobić coś jeszcze?
1
komentarz 9 czerwca 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)

Jak mogę to naprawić

Zmienic srodowisko na nowsze

komentarz 9 czerwca 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Po pierwsze: #define SFML_STATIC, nie #SFML_STATIC

Po drugie: powinien być zakaz pisania w Dev C++. O ile nie jesteś masochistą - zmień zanim spytasz o cokolwiek.
komentarz 10 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Wszystkie pozostałe środowiska są nieco zbyt upośledzone jak dla mnie. (z tych których używałem, np. code blocks, visual studio)

 

Spróbuję z tym define.
komentarz 10 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Z define odsyła mnie do pliku makefile.win. Już pogodziłem się z tym że raczej na pewno się nie uda ale wciąż mam nadzieję że jakoś mi pomożecie.
komentarz 10 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Wszystkie pozostałe środowiska są nieco zbyt upośledzone jak dla mnie.

Że co?! Żartujesz?

komentarz 10 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Nie. Dev c++ ma według mnie jako jedyny znośny interfejs (pozostałe są zbyt ,,samsungowe'') i jest najprostszy w obsłudze. A tak poza tym, wciąż jest chyba aktualizowany, wbrew temu co niektórzy piszą. (a przynajmniej był jak go pobierałem)
komentarz 10 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Napisałeś upośledzone, co można rozumieć nie-w-pełni-funkcjonalne, a zarzut ten skierowany do chociażby Visuala jest absurdalny. Tym bardziej, że to DevC++ przez lata uchodził za najgorsze środowisko programistyczne (choć niewątpliwie atrakcyjne dla początkujących ze względu na jego prostotę).

 

ale wciąż mam nadzieję że jakoś mi pomożecie.

Zrobiłeś tak, jak napisałem w odpowiedzi poniżej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jak dodałeś w opcjach projektu #SFML_STATIC, to się nie dziw, że kompilator protestuje. # jest znakiem specjalnym. Daj samo SFML_STATIC.

 

No i oczywiście zmień środowisko na lepsze... i nowsze :P

 

komentarz 11 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
"Does not name of a type" Nie wiem jak chciałeś żebym to dodał w opcjach projektu kiedy tam z tego co wiem nie ma takiej opcji. To z # było po to żeby dodać to w samym kodzie.

Aktualnie wygląda to tak: #define SFML_STATIC.

Problemem już nie jest błąd kompilacji tylko wyrzucenie mnie do pliku Makefile.win.
komentarz 11 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

W opcjach projektu powinno być miejsce, gdzie dodajesz definicje preprocesora. W Code::Blocks nazywa się to #defines, w CodeLite - Preprocessors, a w VC bodajże Preprocessor definition. Jak jest w DevC++ - nie wiem, poszukaj sobie. Generalnie tego typu makra definiuje się w opcjach projektu, a nie via #define w plikach źródłowych.

 

PS. Ty zminusowałeś mój post?

komentarz 11 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
http://imgur.com/a/hL4F6

To są jedyne opcje gdzie można coś dowolnie wpisywać w opcjach projektu.
komentarz 11 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A co jest w kompilator i makefile?

komentarz 11 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)

Czy to może być to?

komentarz 11 czerwca 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Wygląda na to, że nie ma takiej opcji... masz dowód na to, dlaczego DevC++ to shit.

 

W zakładce Parametry w polu C++ compiler daj -DSFML_STATIC. Powinno zadziałać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 796 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w C i C++ przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w C i C++ przez famouz Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt

92,630 zapytań

141,491 odpowiedzi

319,862 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...