• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zagubienie na drodze do kariery, programista a serwisant

Object Storage Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam tutaj takie zapytanie a raczej chcę się podzielić z użytkownikami tego forum oraz prosić o doradzenie w sprawie mojej przyszłości. Wszystko wygląda tak że zawsze chciałem być programistą, lubiłem to, robiłem bardzo powoli. Problem w tym że robiłem to i nie widziałem żadnego niemalże sensu w tym co robię, prócz tego że tworzę strony internetowe i to mi się jedynie podoba. Zawsze kręciło mnie stworzenie jakiegoś solidnego kodu dotyczącego jakiejś walidacji czy czegoś, ale gdy do tego się zabierałem w mojej głowie był zawsze brak pomysłów co zrobić z tym faktem. Po kilku godzinnych namysłach, zawsze odpuszczałem bo nie widziałem sensu w tym co robię. Bo zrobiłem raz jakiś projekt, to po tygodniu zapominałem o tym czego się nauczyłem. Teraz stoję przed dylematem, w ostatnim czasie składałem sobie komputer złożyłem, przez co polubiłem strasznie branżę związaną z, E12 ( tak w skrócie powiem ), i nie mam pomysłu co robić, programować chcę dalej by nie stracić tego co się uczyłem oraz chciałbym mieć jakiś pieniądz i możliwość rozwoju, bo jak wiadomo serwisant mi nie da takiej możliwości. Czuje że lubię komputery, składać je, testować ich możliwości i recenzować to jak działają według mojego zdania. Nie jestem fanem ani intela ani amd, i potrafię żwawym okiem powiedzieć co jak i czemu bym wybrał w komputerze, a przy programowaniu jak coś robię to mam pomysł w głowię, przeniosę go na "notatnik" no i dalej "no dobra, zrobiłem to co dalej", nie rozumiem jak ludzie męczą się latami nad jedną stroną robiąc w grupie, gdzie ja robiłem małą część kodu i działała... Czyli podsumowując lubię programować, ale nie czuję w tym powołania, a zależy mi na tym by się spełnić zawodowo i nie mieć problemów finansowych w przyszłości. Co mi byście doradzili, jest jakaś możliwość połączenia tego wszystkiego? Albo jakiś punkt pomiędzy ?
komentarz 9 czerwca 2017 przez niezalogowany

mieć jakiś pieniądz i możliwość rozwoju, bo jak wiadomo serwisant mi nie da takiej możliwości

lol. Nawet napiszę to z dużych liter - LOL.

 

Może administrator w jakimś stopniu pogodziłby te dwie rzeczy w twoim przypadku?

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez niezalogowany
musisz znaleźć bogatą żonę i po problemie

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 4,942 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,589 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 519 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...