• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki rozszerzonej cz. I - jaka książka?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,866 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam, jaką najlepiej byłoby zakupić książkę, aby pozyskać wiedzę teoretyczną do matury rozszerzonej z informatyki?
komentarz 8 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
internet, rob zeszle matury
komentarz 8 czerwca 2017 przez niezalogowany
Jednak chciałbym mieć uporządkowane źródło wiedzy. Tak to nawet nie wiem czego szukać, bo na CKE nie ma podanego zakresu wiedzy.
komentarz 8 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
znaczy robisz zadanie, tego czego niepotrafisz zrobic szukasz
komentarz 8 czerwca 2017 przez niezalogowany
Chodzi mi o zadania czysto teoretyczne, z pisaniem algorytmów sobie poradzę.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Jeżeli chcesz być dobry z teorii, to jest części pierwszej, postaraj się o klarowne pisanie pseudokodu. Myślę że to bardzo ważne. Poza tym, możesz porobić zadania z egzamin-informatyk.pl - pytania są wbrew pozorom podobne.

Tutaj jest jeszcze treści, które mogą Cię zainteresować: [KLIK]

komentarz 9 czerwca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Podobne? Egzaminy e12/e13/e14 to nic w porównaniu do matury.
komentarz 9 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Zdawałem te 3 egzaminy i zdawałem maturę. Pytania z matur dotyczyły m. in. sieci komputerowych oraz baz danych.  A takie pytania są również na egzaminach,  więc nie wiem skąd taki komentarz :v
komentarz 9 czerwca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Też zdawałem 3 egzaminy i maturę, matura jest znacznie trudniejsza niż kwalifikacje, to że zagadnienia też są z baz danych nie zmienia faktu że to tak jakbyś się uczył dodawania i odejmowania na maturę z matematyki.
komentarz 9 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Nie mogę się z Tobą zgodzić - zadania praktyczne może rzeczywiście są różne poziomem od kwalifikacji, ale teorię da się przyrównać, szczególnie w kwestii zadań zamkniętych.
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Niby pytania z teorii na maturze zahaczają jakoś o wiedzę z kwalifikacji technika informatyka. Niemniej jednak uważam, że nie ma większego sensu uczyć się z książek czy tych materiałów odnośnie kwalifikacji, bo spora części rzeczy nie przyda Ci się ani trochę. Lepiej popatrz sobie co było do tej pory na maturach (wiedza elementarna - systemy liczbowe, podstawy adresacji IP, SQL, ...). To wszystko się w jakimś stopniu powtarza. Wyjątkiem może być tegoroczna matura, gdzie troszkę pominęli schemat.
komentarz 9 czerwca 2017 przez niezalogowany
Takim wyjątkiem może być i matura 2018. Nie chcę ryzykować i nauczyć się z jakiegoś wiarygodnego źródła wiedzy niczego nie pomijając :)

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 480 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,057 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,102 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...