• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona HTMl w internecie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
666 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2015 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Hej, może ktoś z was wie, jak wrzucić stronę internetową do internetu?

Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć?

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Musisz posiadać jakiś serwer który będzie dostępny w Internecie. Można taki serwer nawet postawić sobie w domu na własnym komputerze ale takie rozwiązanie jest bardzo nieopłacalne (wspominam tylko o tym żebyś miał świadomość że można i że wystarczy do tego najzwyklejszy komputer podłączony do internetu).

Zakładam, że dopiero co zaczynasz i chcesz umieścić stronę na darmowym serwerze. Najbardziej znane to myślę hostinger.pl i cba.pl. Na tym pierwszym nie ma żadnych reklam, a na drugim są. Właściwie są one bardzo podobne, na początek co wybierzesz to będzie obojętne.

Poważne strony internetowe (bez obrazy dla Twojej) umieszczone są już na serwerach płatnych - taki najprostszy serwer możesz nabyć już nawet za 50-70 zł za rok (dokładnie mówiąc to dostęp do niego i możliwośc umieszczenia strony).

Gdy już znajdziesz sobie jakiś serwer i go wykupisz czy zarejestrujesz się itd wystarczy że wgrasz pliki na serwer i gotowe! Strona już będzie dostępna w internecie pod wybranym adresem. Do wgrania plików wystarczy nawet Windowsowy eksplorator ale że jest mało wygodny to warto pobrać sobie jakiegoś darmowego klienta FTP - polecam WinSCP lub FileZilla. Niektóre z darmowych hostingów - w tym wspomniane cba i hostinger -  posiadają swoje menedżery plików także można wgrać pliki bezpośrednio przez stronę, ale oczywiście przez dedykowanego klienta jest dużo wygodniej.

Warto wspomnieć jeszcze o adresie - domyślnie kupując czy to płatny hosting, czy też rejestrując się na darmowym dostajemy jakiś adres z nazwą hostingu np. mojastrona.cba.pl. Jeśli chcemy posiadać własny adres należy wykupić domenę. Możliwość taką oferuje chyba każda poważna firma hostingowa, ale jeśli dopiero zaczynasz i chcesz się pobawić to byłby to raczej zbędny wydatek. No chyba że tak nie jest to wtedy co innego i możesz myśleć o zakupie domeny.

Mam nadzieję, że w miarę wytłumaczyłem i pomogłem ;)
komentarz 2 czerwca 2015 przez niezalogowany

Lepiej bym tego nie ujął :D
Ze swojej strony mogę dodać, że płatne serwisy hostingowe jakie polecam to:

http://www.forpsi.pl/ - mój ojciec tam ma stronki

https://www.nazwa.pl/ - ja mam i nie narzekam

Natomiast słyszałem masę kiepskich opinii o :

https://home.pl/ - podobno zrobił się z tego moloch, coś jak TPSA 10 lat temu ;)

komentarz 2 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Sam osobiście mam w home.pl i nie narzekam. Wszystko działa bardzo dobrze, żadnych awarii nie zauważyłem, pomoc techniczna też w miarę szybka. Minusem jest tylko cena - ja kupując serwer dostałem z promocji bardzo dużą zniżkę i ciekawy jestem ile mi naliczą teraz po roku. Jeśli okaże się, że zbyt dużo to przenoszę się do hekko.pl - też dużo pozytywnych opinii słyszałem i mają ciekawą ofertę w atrakcyjnych cenach ;)

Nie polecam absolutnie cal.pl - patrz m.in. przypadek pana Mirosława pewnie większości tutaj znany.
komentarz 2 czerwca 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Możesz być zaskoczony ceną na home po pierwszym roku :) Za pierwszy rok płaciłem ok 50 zł za serwer + domenę, drugi rok - ok 340 zł ;)
komentarz 2 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
O cenie domeny wiem, nie wiem tylko ile będzie kosztował mnie serwer - w promocji miałem chyba 4 zł/miesiąc a cena standardowa wynosi 25 zł/miesiąc, także jeśli policzą mi po tej drugiej stawce to moje zaskoczenie skończy się bardzo szybkim rozpoczęciem procesu rejestracji najprawdopodobniej w hekko :D

Co do domeny to nie wiem też czy można tak od razu ją przenieść czy jeszcze trzeba raz przedłużyć u nich - bo z tego co gdzieś czytałem to jako iż jest rejestrowana w promocji to trzeba zapłacić za przedłużenie i dopiero wtedy można przenosić i z tego też wielką łachę robią. Zastanawiam się jeszcze co prawda czy w ogóle będę tą domenę dalej chciał bo to nie jest jakaś ważna ani nic i właściwie obecnie jest prawie nie używana także zobaczę jeszcze jak to wyjdzie.
komentarz 2 czerwca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ważny moim zdaniem post do przeczytania: https://www.facebook.com/groups/223889134481096/permalink/334445610092114/ :) Pomyślałem, że może się wam przydać to wrzucę link :)

Dla kontrastu: https://www.facebook.com/groups/223889134481096/permalink/334379506765391/
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Gerard Szymański Obywatel (1,520 p.)
Na początek polecam darmowy hosting typu cba.pl

Dostajesz konto ftp na które wrzucasz swoje pliki
komentarz 2 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Za pomocą programu Filezilla na przykład.
komentarz 2 czerwca 2015 przez Gerard Szymański Obywatel (1,520 p.)
filezilla jest ci w tym przypadku nie potrzebna, bo w cba jest menedżer plików, który jest prostszy w obsłudze
komentarz 2 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Kto co lubi, ja na przykład nie używam wbudowanych menedżerów. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Musisz mieć jakiś serwer internetowy. Na początku skorzystaj raczej z darmowych hostingów. Mają one tę wadę, że dodają do strony reklamy. Możesz skorzystać oczywiście z płatnego, lecz najpierw musisz dobrze zastanowić się nad wyborem hostingu.

Gdy już będziesz miał hosting, załóż konto ftp i prześlij pliki na hosting. Reszte już zrobisz na stronie.
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Kamil Maślanka Nowicjusz (140 p.)
Podpinając się do tematu - mógłby mi ktoś objaśnić konkretnie działanie serwera www? To znaczy czy można np. uruchomić jakiś program aktualizujący bazę danych? Jak obsługuje się takie rzeczy na serwerze? Czy do czegoś takiego trzeba użyć serwera VPS? I jeszcze - w jaki sposób można uruchomić serwer na własnym komputerze?
–1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Anonim Mądrala (6,000 p.)
edycja 2 czerwca 2015 przez Anonim
Jeżeli chcesz mieć stronę za darmo to zarejestruj stronę na np. cba.pl, zaloguj się, potem kliknij na górze Filemanager. Zaloguj się do ftp i prześlij pliki lub napisz stronę tworząc nowy plik.

Oczywiście może być coś innego niż cba.
–1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez niezalogowany
Z mojej strony polecam dysk google :P Nie ma reklam i idealnie nadaje sie na prościutkie strony www ;) https://www.youtube.com/watch?v=UStTtkgsK2I

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez ketnasar_77 Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez NoteDS Użytkownik (560 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...