• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran po instalacji ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,549 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)

Witam,

Zainstalowałem ubuntu z pendrive. Po instalacji wyświetliła się informacja aby ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu wyświetlił się przez chwilę fioletowy ekran, a później czarny i brak sygnału.

Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Pozdrawiam, Tymek

komentarz 5 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (91,210 p.)
Sprawdź sumy kontrolne, może były błędy przy pobieraniu paczki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
1.ktora wersja ubuntu?

2. Czy po kolejnym restarcie wystąpił taki sam problem ?

3. Czy jeśli zmienisz widok na konsole, ctrl-shift-F1 to dalej nic nie widać ?

4. Sumę kontrolna tez warto sprawdzic

5. Czy podczas instalacji komputer był podłączony do internetu ?
komentarz 5 czerwca 2017 przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)
Udało mi się już rozwiązać problem. Wystarczyło przy ponownym uruchamianiu przytrzymać shift, skasować quiet splash i wpisać nomodeset.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez marcinjozefzielen Nowicjusz (140 p.)

Witam. Mam podobny problem. Ubuntu 16.04 LTS zainstalowany z pendriva. Laptop Acer.

System zamiast się uruchomić to pojawia się czarny ekran i kaplica nic nie można zrobić.

Dodatkowo jak uruchamiam recovery mode to dopiero za którymś razem, recovery się uruchamia. Za nim się w końcu uruchomi to pojawia się napis Wczytywanie początkowe dysku RAM i kaplica też nic już wtedy się nie da zrobić tylko reset lapka pozostaje.

Szukałem w necie ale niestety żadnego rozwiązania nie znalazłem.

Próbowałem z nomodeset. Tzn: w GRUBie jak mam zaznaczone do uruchomienia Ubuntu, wciskam "e" zamieniam quiet splash na nomodeset. Wciskam Ctrl + x. Ale niestety nie pomaga.sad

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Lukasz.s100 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 734 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 594 wizyt

92,761 zapytań

141,685 odpowiedzi

320,485 komentarzy

62,105 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...