• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran po instalacji ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,530 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)

Witam,

Zainstalowałem ubuntu z pendrive. Po instalacji wyświetliła się informacja aby ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu wyświetlił się przez chwilę fioletowy ekran, a później czarny i brak sygnału.

Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Pozdrawiam, Tymek

komentarz 5 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Sprawdź sumy kontrolne, może były błędy przy pobieraniu paczki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
1.ktora wersja ubuntu?

2. Czy po kolejnym restarcie wystąpił taki sam problem ?

3. Czy jeśli zmienisz widok na konsole, ctrl-shift-F1 to dalej nic nie widać ?

4. Sumę kontrolna tez warto sprawdzic

5. Czy podczas instalacji komputer był podłączony do internetu ?
komentarz 5 czerwca 2017 przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)
Udało mi się już rozwiązać problem. Wystarczyło przy ponownym uruchamianiu przytrzymać shift, skasować quiet splash i wpisać nomodeset.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez marcinjozefzielen Nowicjusz (140 p.)

Witam. Mam podobny problem. Ubuntu 16.04 LTS zainstalowany z pendriva. Laptop Acer.

System zamiast się uruchomić to pojawia się czarny ekran i kaplica nic nie można zrobić.

Dodatkowo jak uruchamiam recovery mode to dopiero za którymś razem, recovery się uruchamia. Za nim się w końcu uruchomi to pojawia się napis Wczytywanie początkowe dysku RAM i kaplica też nic już wtedy się nie da zrobić tylko reset lapka pozostaje.

Szukałem w necie ale niestety żadnego rozwiązania nie znalazłem.

Próbowałem z nomodeset. Tzn: w GRUBie jak mam zaznaczone do uruchomienia Ubuntu, wciskam "e" zamieniam quiet splash na nomodeset. Wciskam Ctrl + x. Ale niestety nie pomaga.sad

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Lukasz.s100 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 721 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 484 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...