• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena zestawu komputerowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
341 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)

Witam, mam pytanie odnośnie zestawu komputerowego który będę chciał złożyć. Potrzebuję komputera do grania w np. (GTA V, BF 1, Project Cars, Fifa 17). Mój budżet to około 1700 zł, choć i tak poszperam trochę w internecie oraz u siebie w okolicy aby być może kupić coś używanego do tego zestawu. Jednak na ten moment jestem jeszcze w fazie rozważań czy takowy zestaw spełnił by wymagania nowych gier. Nie jestem osobą mocno wymagającą więc nie zależy mi na siłę na graniu z najwyższymi ustawieniami, tylko na tym aby gra działała płynnie. Czekam na wasze opinie odnośnie poniższego zestawu.

PS. w tym zestawie nie ma dysku twardego i napędu ponieważ już takowe posiadam, a jeżeli chodzi o SSD to w późniejszym czasie też chciałbym w niego zainwestować aczkolwiek nie jest to zbyt duży problem. 

Link do zestawu: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=150959

Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
wybrane 25 sierpnia 2017 przez Bartek1337
 
Najlepsza
Masz linka do wideo komputera za 1800 zł gościa który na tym się zna i Pentium pociągnie ci nawet gtx 1070 i do komputerów do 2000 zł do najlepszy wybór.

https://youtu.be/nohmJCq6y6M

Ogółem jak masz już dysk to zmień 1050 na 1050ti i wydajność będzie wydajniejszy myślę że to najlepsze rozwiązanie.

Koszyk z moją propozycjąh:

https//www.morele.net/inventory/info/N4RTWw/

Ps. Jak masz zasilacz nie z czarnej listy nie kupuj nowego nie opłaca się
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Kup słabszą obudowe, a zaoszczędzoną kase możesz włożyć w procesor

Masz dość mały budżet, według mnie kupowanie obudowy za 150zł nie ma tutaj żadnego sensu
komentarz 25 maja 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Ogólnie to posiadam również zasilacz 400 W który też mógłby się nadać, aczkolwiek nie wiem czy jest sens zaoszczędzać te 200 zł. Jeżeli chodzi o budżet to może się trochę zwiększyć bo będę się starał poszukać używanych części (np. Ramu czy Grafy). Mówisz o procesorze. Jaki byłby lepszy, do 350 zł lub 400 zł. jakaś propozycja ? Obudowę również posiadam, aczkolwiek ma już swój wiek i wolałbym zakupić nową za powiedzmy 90 czy 100 zł.
komentarz 26 maja 2017 przez Corvo Nowicjusz (180 p.)
Jak dla mnie ten procesor się nie nadaje. Jeżeli się nie myle to jest 2 rdzeniowy, w mojej opinii to za mało do najnowszych tytułów. Do tego nie jestem pewien czy zasilacz 400W będzie wystarczajacy.
komentarz 26 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
zamiast dysku wstaw obudowę, może ciut drożej wyjdzie

https://www.morele.net/inventory/info/e3RrL6/
komentarz 26 maja 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Zasilacz 400 W spokojnie powinien wystarczyć. Szacowany pobór mocy to około od 170 do 200 W. Najważniejsze 4 rzeczy które tutaj potrzebuję to: Procesor, Karta graficzna, RAM i płyta główna. Reszta komponentów to mniejszy problem. A tak jak już wspomniałem wcześniej Napęd, zasilacz i obudowę posiadam. Najważniejsze to procek, grafa, płyta główna i ram.

Jeżeli chodzi o grafikę to albo Gtx 1050 albo 1050 ti
komentarz 2 czerwca 2017 przez Corvo Nowicjusz (180 p.)
W porządku w takim wypadku, natomiast według mnie musisz znaleźć lepszy procesor bo będzie ograniczał możliwości twojego pc.
komentarz 2 czerwca 2017 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
Ja wiem że Intel Pentium brzmi fatalnie ale 4 wątki logiczne 3.5 GHz robi swoje i ten procesor bez problemu wydobywa możliwości karty nawet gtx 1070 więc nie ma go co tu zmieniać
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Zestaw jest ok, ale zmień budę na tańszą SPC Regnum rg1 lub brutus m10. Zasilacz w tej samej cenie jest Chieftec cps-500s, który jest lepszym zasilaczem. I dołóż te 30-40zł do najtańszego gtx1050ti, bo różnica między tymi kartami jest bardzo duża. Masz linka: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
naped cd niepotrzebny, buda niepotrzebna (chyba ze nie masz zadnej, ale wtedy jakas tania), zasilacz 400W jak nie bedziesz krecil to uciagnie (chyba, ze jest to jakisz szmelc a nie markowy zasilacz).

Plyta mzoe byc slabsza, najwazniejsze to min 8gb, ssd, dobra karta, dobry proc. Oczywiscie warto dolozyc do pzostalych podzespolow - ale to jak bedziesz mial kase.
komentarz 4 czerwca 2017 przez niezalogowany
...zależna w głównej mierze od budżetu oraz przeznaczenia, a obie te rzeczy zostały tutaj podane oraz zostało zaznaczone, że ma być najwydajniejszy, jak tylko się da (a budżet jest ograniczeniem). Nie ma też wyjątków, np. że zestaw ma być różowy z diodami RGB w każdym możliwym miejscu". Napęd był wrzucony do zestawu, więc przyjmujemy, że autor chce go mieć.

Taki krótki wykład z logiki. (-:
komentarz 4 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
biorac pod uwage logike to autor nie chcial napedu w swoim zestawie - https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=150959

 

zostal mu "wrzucony" przy podaniu innego zestawu.
komentarz 4 czerwca 2017 przez niezalogowany
kek, nie zauważyłem. Mój błąd.
komentarz 4 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
spoko.
komentarz 4 czerwca 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Tak jak wspomniałem wcześniej, posiadam sprawny napęd, dysk hdd i nawet gdyby to już obudowę, ale z tym raczej nie ma problemu bo nawet za 100 zł można fajną kupić. Zależy mi na procku i grafice. Płyta główna jakaś budżetowa w ddr 4 i ram 8 gb ddr 4.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 120 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 550 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,689 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...