• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Projekt gry 2D na planszy.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
4,911 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w C i C++ przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Witajcie otóż mam pewien problem, programowania w C++ uczę się na studiach informatycznych w 2 semestrze I roku od ... Lutego bodajżę ( przy 4 pozostałych przedmiotach matematycznych ) jest sporo pracy i roboty w tym nauki. Generalnie po takim czasie tych zaledwie 3 miesiącach, mój poziom programowania nie jest zbyt wysoki.

Na zaliczenie przedmiotu mamy napisać grę planszową 12x12 kratek na zasadzie QUAKE w 2d gra ma być turowa. Bot np. ma poruszać się w 8 kierunkach ...

 Mam użyć kontenerów ( tworząc postać broń itd ) projekt ma się składać głównie z pentli, warunków i tablic, w oparciu o klasy wiadomo i  dziedziczenie .

Generalnie do sedna przechodząc: Jak wgl... mam coś takie w 4-5 dni wykonać skoro moja wiedza ogranicza się do problemu napisania Classy obiektów.. Chciałbym zdać przedmiot, ale uważam że taka gra to jest zbyt trudna sprawa po tak krótkim czasie. Nie uważam żebym się opierdzielał podczas zajęć lub mało robił.

Potrzebuję jakiejś rady, pomocy co zrobić? Gdzie szukać - wskazówek

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 maja 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
jeżeli postać nie musi strzelać itp, to możesz spokojnie zrobic coś takiego w konsoli.tutaj koleś świetnie tłumaczy robiąc własnie podobną grę : https://www.youtube.com/watch?v=tVWckBaB5xo&index=29&list=PLSPw4ASQYyynKPY0I-QFHK0iJTjnvNUys
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

Polecam blog szymonsiarkiewicz.pl. Możesz poinformować ile godzin masz do dyspozycji?

komentarz 31 maja 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Mam na to 4-5 dni. Godzin mam spokojnie 3-4 jestem wstanie dużo poświęcić bo mi na tym zalezy
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)

Największy problem możesz mieć z renderowaniem takiej gry. Do tego będziesz musiał wykorzystać bibliotekę np. SFML czy SDL2. Możesz się skusić na użycie czegoś pokroju Cocos2D.

Na stronach masz dokumentacje i strony z przykładami, które pomogą tobie w napisaniu prostego renderowania.

Jeżeli masz problem z obiektowością w C++ to możesz się skusić na szybkie opanowanie z tutoriali znajdujących się na tutorialspoint (C++ Object Oriented)

Ten typ gry nie wymaga pętli czasu rzeczywistego więc jeden problem masz z głowy. Iteracja może odbywać się co turę.

Jak masz pytania to pisz w odpowiedzi. Postaram się znaleźć czas aby pomóc :)

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
4-5 dni? Kiepsko to widzę. Ja (no dobra, jak zaczynałem byłem totalnym laikiem.... teraz w sumie niewiele lepiej), ale swoją grę robię już trzeci miech w sfml. Uważam że w tydzień poznanie funkcji biblioteki, zaprojektowanie gry, grafiki, AI, dźwięku i napisanie prostego silnika który to ogarnia jest... z tego co mówisz, to dla Ciebie nie możliwe. Wybacz :(. Ratunkiem może być zrobienie klona czegoś, co ktoś wykonał w tutorialu. Oczywiście to tylko moja opinia.
komentarz 31 maja 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Nie po prostu mam stworzyć grę która wygeneruje mape...  postać, umożliwa ruch etc... generalnie nie musze tego projektować do działania, ale samo wykonanie  jest dla mnie trudne, to aby stworzyc mape ... i postać
komentarz 31 maja 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Możesz to zrobić również w konsoli. Mapa w tablicy i przypisz odpowiednie wartości dla pustego pola (np. 0), gracza (np. 1) itd.
komentarz 31 maja 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Słuchaj, mam gotowe funckje jak chcesz. Mogę Ci je tutaj wkleić. Mam poruszanie lewo/prawo, grawitacje itp. Wszystko w SFML. Render mapy jest dość prosty. Nie wiem tylko czy w turówce znajdą jakieś zastosowanie.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2021 w C i C++ przez Maciek232 Nowicjusz (130 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w C i C++ przez Damian Zduni Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez Ala123456 Użytkownik (760 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...