• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mały serwerek na raspberry pi zero w do pracy na projektach php i sql

Object Storage Arubacloud
+1 głos
576 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Jestem nowy i zielony w temacie malinek :D

Chciałbym zrobić sobie mały serwerek do pracy na projektach w php i z bazami danych. Zastanawiam się tylko czy malinka w wersji Zero W ma sens w takim zastosowaniu. Musiała by ona utrzymać lamp i sambe(tylko do pracy z projektami) oraz chciałem zrobić w jakiś sposów lustrowanie folderu www na pendrive wpiątego na stałe do maliny. Czy nie za dużo to na taki słaby sprzęt? I czy wie ktoś jak z przegrzewaniem sprzętu? Czy potrzebne jej jakieś radiatorki? Może jakiś inne ważne informacje?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zainstaluj raspbiana, wyłącz środowisko graficzne. Żadnego lampa tylko normalnie php + sql + nginx (albo lighttpd).
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
komentarz 16 maja 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Wiam o tym, ale jednak to nie w temacie, a w cenie tego miałbym najlepszy zestaw rpi 3b w najbogatszym możliwym pakiecie i miałbym pewność że będzie działać :D w sumie to mój tablet ma identyczne parametry :D
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Na cholerę ci ten ociężały i zasobożerny Apache, i do tego na Raspberry Pi Zero. Zainstaluj Nginx... Raspberry Pi Zero ma 512 MB pamięci RAM, więc powinno dać radę, chociaż nie wiem na ile procesor sobie da radę. Warto zawsze dokupić radiator, np. w sklepie Botland.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 516 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 766 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...