• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi Zero W- Ubuntu Server

Object Storage Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Czy ktoś sie orientuje czy jest możliwość instalacji Ubuntu Server na tym komputerku? i czy wie ktoś czy działa to jakoś sensownie? Próbowałem oficjalnego Raspbiana, ale nie podchodzi mi praca na Debianie.
komentarz 13 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A co Ci nie podchodzi? Chciałeś Unity na Malinie odpalić czy co? ;)  Linuks to Linuks. Na takim sprzęcie to w zasadzie pracuje się bez środowiska graficznego i tak.
komentarz 13 czerwca 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Pytam o Ubuntu Server... Ono nie ma środowiska graficznego....
komentarz 13 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to tym bardziej nawet nie zauważysz różnicy... Raspbian jest najlepszym systemem na Malinę - polecam.
komentarz 13 czerwca 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Nie jest, ma jakoś tak dziwne pozmieniane repozytoria, że nic nie mogę zainstalować normalnie
komentarz 13 czerwca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja mogę wszystko zainstalować normalnie, nie wiem w czym problem.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witam serdecznie.

Nie chcę tworzyć nowego tematu a mam pytanie odnośnie Raspberry Pi Zero do autora pytania zakupiłeś malinkę? Spisuje się jako serwer php oraz mysql? 

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
instalowanie systemów sieciowych mija się z celem gdyż Raspberry Pi Zero nie posiada portów sieciowych
komentarz 25 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Respbian też jest systemem sieciowym...
komentarz 25 lipca 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
no w sumie racja ale po co serwer stron jak nie bedzie nigdzie widziany
komentarz 2 sierpnia 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Czytaj dokładnie tytuł tematu. Tu mowa o wersji Zero W, czyli wyposażonej w WiFi i BT.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 574 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 730 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 273 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,599 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...