• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Port słuchawkowy w laptopie Windows 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Dzień dobry,

Posiadam laptop z Windows 7, ale ostatnio postanowiłem z bootować sobie pendrive, aby móc odpalić na laptopie Linuxa Ubuntu. Udało się, ale postanowiłem wrócić do Windows 7. Po zmienieniu na rozruch systemu z poziomu dysku twardego przestały działać słuchawki. Komputer wykrywa je że są podłączone i wyłącza dźwięk w wewnętrznych głośnikach, ale żaden dźwięk nie dociera ze słuchawek. Sprawdziłem inne słuchawki, ten sam problem. Podłączyłem tesłuchawki do telefonu, działają, więc to nie wina słuchawek, a systemu. Wie może ktoś jak to naprawić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
wybrane 8 maja 2017 przez Karol Kluziak
 
Najlepsza
Kliknij prawym na glośniczek przy zegarku, wybierz urządzenia do odtwarzania, jeżeli masz tam słuchawki i głośniki, albo coś takiego kliknij na nie prawym i daj ustaw jako urządzenie domyśle albo główne. Jeżeli nie to spróbuj przeinstalować sterowniki do dźwięku
komentarz 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
A który jest najpopularniejszy? Ja wgrałem na pendrive Ubuntu Live.
komentarz 8 maja 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Aktualnie chyba ubuntu jest najpopularniejszy, jest mnóstwo materiałów o nim w sieci, także bez problemu cos znajdziesz
komentarz 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Dzięki, a są jakieś polskie dystrybucje?
komentarz 8 maja 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Nie mam pojęcia, z mojej strony moge jeszcze polecic LinuxMint, na codzien z nim pracuje i na prawde nie mam zastrzezen do niego
komentarz 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Ok, jeszcze raz dzięki. Zastanowię się jeszcze nad tym Linuxem. Ale mam jeszcze sporo czasu, bo jestem dopiero w drugiej gimnazjum. Potem technik elektronik, a potem jakieś studia z programowania. Tam chyba będzie jakaś obsługa Linuxa.

P.S. Nie jestem do Linuxa przystosowany, bo wszędzie gdzie jest jakiś komputer, to jest tylko Windows. Co jest dość dziwne, bo na niektórych forach można spotkać się z opinią, że Linux jest lepszy od Windowsa, ale ja osobiście zostaję przy windows (przynajmniej na razie). Linux jest tak kompletnie inny, że ja w ogóle nie mogę się w nim odnaleźć.
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez niezalogowany
a sprawdzałeś w panelu sterowania jest tam głośność poziom słuchawki-suwak
komentarz 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Tak, zmieniałem na full i po prostu zmieniałem głośność
komentarz 8 maja 2017 przez niezalogowany
a w biosie nic nie zmieniałeś?
komentarz 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Zmieniałem tylko kolejność dysków z systemem służącym do bootowania, żeby odpalić linuxa
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Działa, pomogło zainstalowanie IDT HD Audio Driver.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 218 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 209 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...