• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 7 na laptopie

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
117 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Mówią, że kto pyta, nie błądzi. A ja mam pytanie, które może należeć do tych prostych, lub być zagadnieniem złożonym.

Mianowicie posiadam, stary już, bo pięcioletni, laptop od msi i zamierzam go sformatować i wgrać na nowo system Windows 7. No właśnie i tu jest pytanie, czy Windows jest inny na laptopach, niż na komputerach? Nie chodzi mi tu o szczególne zmiany, ale np. w laptopie są dodatkowe skróty klawiszowe do włączenia wi-fi, kamerki itp. Czy Windows w takim razie ma systemy dedykowane laptopom? Czy po prostu na komputerach ta funkcja nie jest po prostu włączana przez system po wykryciu, że takiego czegoś użytkownik nie ma?

Najprościej byłoby gdybym zrobił obraz systemu i wgrał w ten sposób, ale mam ostatnio problem z systemem (nie umie się zaktualizować, nawet ręczna aktualizacja nie wyszła, ale to inna historia), a płytę z kopią zapasową sprzed 5 lat nie umiem znaleźć.

Klucz systemu mam, więc tu kolejne pytanie, czy jak pobiorę ze strony Microsoft Windowsa, uprzednio podając klucz produktu, to dostanę identyczny system jaki posiadam, czy po prostu zwykły Windows 7 (Home Premium, bo taki posiadam).

Wiem, że dziwne pytanie i odpowiedz może być prosta: Windows na komputer i na laptopa się nie różni, ale chcę się upewnić

Dziękuję z góry za pomoc

Zaglowiec

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
W7 na PC i na laptopa jest taki sam. W laptopie po prostu ten sam Windows wykrywa klawisze funkcyjne lub będzie trzeba doinstalować oprogramowanie.
komentarz 6 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Ok, dzięki za odpowiedź
komentarz 6 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
W sumie to jeszcze jedno w takim razie pytanie. Jeśli chodzi o doinstalowanie oprogramowania, to będzie się ono znajdywać na płycie ze sterownikami z laptopa, jeśli oczywiście takie oprogramowanie trzeba będzie doinstalować
1
komentarz 6 lutego 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Wątpię, najlepiej poszukać na stronie producenta. Wpisujesz markę i model + sterowniki i powinno wyskoczyć :)
komentarz 6 lutego 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Ok, jeszcze raz dziękuje

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 365 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Brzeczy Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...