• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw książek, warto ?

Object Storage Arubacloud

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Internet jest wystarczającą bazą danych wiedzy na temat wszystkiego, jeśli chcesz i wiesz gdzie szukać.
komentarz 7 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
ksiazki sa dobre do sumowania wiedzy
komentarz 8 maja 2017 przez niezalogowany
A ja się zgodzę... częściowo. Oszem, kursy są i różne fora tematyczne, ale książka jest dobra, żeby zrobić "powtórkę", np. robię dziedziczenie CSS z jakiegoś kursu, ale wieczorem jeszcze coś poczytać, np. "CSS3 nieoficjalny podręcznik", jako utrwalenie, pozaznaczam sobie coś kolorami, czy zanotuję na marginesie i więcej w głowie zostaje.
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Książki są bardzo dobre. Warto. O JavaScript jest jeszcze jedna świetna książka mianowicie JavaScript i jQuery. Nieoficjalny podręcznik. Wydanie III . Podstawy trenuj z https://developer.mozilla.org owocnej nauki. 

komentarz 7 maja 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
podanej przez Ciebie książki akurat nie czytałem, ale miałem do czynienia z inną z tej serii dotyczącą CSS3 i miło ją wspominam. Pytanie tylko czy dla początkującego nie lepszym rozwiązaniem byłoby nauczenie się czystego JS, a dopiero później, z czasem wzbogacenie wiedzy o biblioteki?

Nie mówię, że biblioteki różnego rodzaju są złe, sam z niektórych korzystam, ale czy na prawdę do stworzenia prostych stronek potrzebne jest coś więcej niż HTML/CSS/JS + back-end...? Już nie mówiąc o wielu portfolio jakie widziałem... gdzie podstawa do jQuery + nierzadko Bootstrap...
komentarz 8 maja 2017 przez niezalogowany

Pytanie tylko czy dla początkującego nie lepszym rozwiązaniem byłoby nauczenie się czystego JS, a dopiero później, z czasem wzbogacenie wiedzy o biblioteki?

Nie. Uczysz się biblioteki od początku, staje się ona naturalnym narzędziem, z którego korzystasz jak z "gołego" JS.

czy na prawdę do stworzenia prostych stronek potrzebne jest coś więcej niż HTML/CSS/JS + back-end...? Już nie mówiąc o wielu portfolio jakie widziałem... gdzie podstawa do jQuery + nierzadko Bootstrap

To już jest przerost formy nad treścią, niektórym, chyba, wydaje się, że jak nawalą sztuczek i różnych "wodotrysków" na wizytówce, to ktoś, kto zajrzy do kodu i powie "wow, on tu dał jQuery / Bootstrap / Node to na pewno się zna". Jestem przekonany, że jakaś część chce w ten sposób też zamaskować nieznajomość Gita, bo ja dałbym po prostu link do mojego profilu, a tam już można się popisać tym, co kto potrafi. Załatwia to, de facto, dwie sprawy: strona nie jest napakowana nadmiarowym kodem (a to jest jedna z zalet "klepania" stron przez webdeva, zamiast używania WYSIWYG), co przyśpiesza działanie strony oraz pokazuje, że w jakimś stopniu znam Gita, a tam z kolei zajrzy ktoś, kogo to zainteresuje co umiem napisać i jaki mam styl pisania.

komentarz 8 maja 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nie. Uczysz się biblioteki od początku, staje się ona naturalnym narzędziem, z którego korzystasz jak z "gołego" JS.

Taa.. a potem potrzebujesz zrobić coś czego nie udostępnia biblioteka i masz problem... Na przykład bardzo potężnym narzędziem są według mnie wyrażenia regularne (RegExp), na przykład do walidacji różnego rodzaju danych.

Swojego czasu publikowałem artykuł związany z walidacją adresów e-mail. Stosując wyłącznie biblioteki, np. jQuery validate pytanie ile osób wie w jaki sposób weryfikowany jest tam e-mail? Otóż właśnie regexp i to dość rozbudowanym, bo uwzględniającym specyfikację RFC. To samo można zrobić samodzielnie nawet krótszym regexp bez konieczności zaciągania całej biblioteki... a niestety często na stronach widzę, że walidacja prostego formularza z 3-4 polami wymaga od razu jQuery validate. Czy użycie jQuery jest krótszym zapisem? NIE... bo należy pamiętać o kilkuset liniach samego kodu biblioteki!

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 258 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...