• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do programowania webdev

Object Storage Arubacloud
0 głosów
702 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)

Witam, zastanawiam się nad zakupem sprzętu na dłuższy okres (chciałbym, żeby podział tak z 3 lata), laptop służyłby przeważnie do programowania (JS, Python).

Moje główne pytanie - czy i5u będzie wystarczające do programowania. Przeważnie aktualnie używane aplikacje w tym samym czasie to przeglądarka z otwartymi kilkoma kartami, jakieś IDE (pycharm albo atomio) oraz spotify ( happy.gif ) + drugi monitor myślę, że z grubsza to tyle. Zainstalowany system to linux (ubuntu), na sprzęcie nie będą uruchamiane żadne gry - od czasu do czasu jakiś film w fullhd (tu żadnego problemu nie będzie).

Aktualnie zastanawiam się nad:

https://www.x-kom.pl/p/360636-notebook-laptop-156-dell-vostro-3568-i5-7200u-8gb-256-fhd.html

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n75-intel-kaby-lakeu-p-26154.html (wersja z i5u, 8gb ramu, bez dysków (mam ew. swój a koszt mniejszy), podświetlana klawiatura oraz IPS) - 2800zł

Między tymi dwoma główną różnicą jest ekran IPS(hyper) / TN (dell) oraz brak dysku w hyper, czy warto dopłacać do hyperbooka? 

5
komentarz 7 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie wiem skąd ludzie biorą takie pytania... Ja mam 15-letniego laptopa bo żal go wyrzucać i z zainstalowanym Archlinuxem z XFCE chodzi szybciej niż nowy i5 z Win10.  2GB RAMu to obecnie mało ale PyCharm daje radę.
komentarz 8 maja 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
Skąd się biorą? Myślę, że ogólne narzekanie na internecie jakie to i5u jest słabe i wgl. daje dużo do myślenia osobie, która nie miała z nim doczynienia. Dzięki wielkie za odpowiedź.
komentarz 8 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Procesor nic do tego nie ma, a tylko zasyfiony system, Windows 10 oraz brak umiejętności korzystania z komputera.
komentarz 10 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
To niby co lepiej kupic jednordzeniowy, niz i5 i predkosc bedzie taka sama?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Oczywiście warto dołożyć do modelu z procesorem 4 rdzeniowym jeśli to ma być twój jedyny komputer, ale też nie wiadomo jaki masz konkretnie budżet.

Jeśli już to biznesowy Dell Vostro 5568 z obudową większościowo z aluminium, 3 letnią gwarancją (na miejscu) i slotem M.2 i klapą serwisową na jedna śrubkę

komentarz 8 maja 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
Chciałbym zmieścić się max. w 2800zł

Akurat przy wyborze laptopa jestem strasznie wybredny jeśli chodzi o wygląd, chciałbym aby był prosty czarny - ten z góry odpada ;)
komentarz 8 maja 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez CANON_HS Nowicjusz (140 p.)
Hej, zdecydowanie warto dopłacić do Hyperbook-a. Ja mam ich laptopa już prawie dwa lata i jeszcze ani razu się nie zawiodłem. Na plus świetne doradztwo w zakupie, bez ściemy i naciągania.
komentarz 8 maja 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)

No tak, tylko jeszcze dochodzi krestia, że na korzyść della otrzymuje również dysk ssd w komplecie oraz jest tańszy o 100zł

komentarz 8 maja 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Tak tylko zwracam uwagę że to jego pierwszy wpis

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez jeic Użytkownik (860 p.)
Jeśli zależy Ci na mobilności polecam:
http://allegro.pl/dell-latitude-xt3-i5-8gb-240gb-ssd-dotykowy-rysik-i6637824432.html
Świetne wykonanie i można zabrać ze sobą wszędzie. Sam pracowałem na nim, jako na jednym z wielu i to jest moja ulubiona zabawka :).
Albo coś z używanej serii biznesowej:
http://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_Laptopy_Z-procesorem-i7-231.html przeglądnij ofertę tutaj, a konkretne modele można poszukać w lepszej cenie.
Przy ograniczonym budżecie warto brać dobrą używkę niż sprzęt który jest kiepskiej jakości.

Zwróć też uwagę na ergonomię klawiatury i touchpada :). Co do jakości to w tańszych laptopach często szybko się wycierają klawisze, a dobrze wykonane laptopy zaczynają się w tym momencie od 3k w górę.

Co do programowania webowego - często używam wirtualki z otwartymi przeglądarkami portable, ewentualnie przez pulpit zdalny na serwerze sprawdzam swoje projekty -> także takie rozwiązanie też polecam :).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 439 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 806 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez madbull Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zbikson Nowicjusz (240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...