• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

LAPTOP DO PROGRAMOWANIA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
806 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez madbull Początkujący (270 p.)
Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa do pisania kodu? Laptop będzie głównie używany przy projektach na studiach informatycznych.
komentarz 21 lipca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

Klawiatura, która nie jest numeryczna ale ma osobne klawisze home oraz end. Dla mnie to must have, używanie tych klawiszy strasznie poprawia wydajność i wygodę programowania, wręcz teraz ciężko mi się przestawić na klawiaturę gdzie muszę wciskać FN do przejścia na koniec/początek linii.

komentarz 22 lipca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
ja przytrzymuję ctrl i klikam kilka razy strzałkę

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
wybrane 21 lipca 2020 przez madbull
 
Najlepsza

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Ranking laptopów https://techlords.pl/polecane-laptopy/

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2020 przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
Laptop do programowania kupisz nawet do 2000zł, ale pewnie znajdziesz jakiś tańszy. Do programowania nie potrzebujesz laptopa za 5000zł, chyba że robisz jakiś bardzo zasobożerny projekt :) Ja mam laptop który ma 4 GB ram, i bardzo dobrze mi się na nim programuje.
1
komentarz 22 lipca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Dokładnie. Swojego laptopa też kupiłem za 2000 zł i jest wystarczający.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,040 p.)
Generalnie jak nie potrzebujesz sprzętu mobilnego, to postawiłbym na desktopa. Lepszy komfort, wygoda. Oczywiście do lapka można podłączyć duży monitor, porządną klawiaturę, itd. ale czy to jeszcze jest sprzęt mobilny? :)
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Ja osobiście jeżeli miałbym wybierać kolejnego laptopa to szukałbym 32GB RAM'u lub 16GB przy mniejszym budżecie oraz Intel'a i5/i7 przynajmniej 8-9 generacji z końcówką U czyli o bardzo niskim poborze mocy. Możesz dużo zaoszczędzić na karcie graficznej jeżeli nie grasz w wolnych chwilach w bardziej wymagające tytuły. Co do samej firmy preferuje Dell'a, ale jest to moja opinia oparta na moich doświadczeniach z innymi firmami.
komentarz 22 lipca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

@DeBos123, Na co komu 32GB ramu??? Ja mam 16gb, a i tak widzę, że 12 by spokojnie starczyło. 

komentarz 22 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Lepiej jest mieć więcej, żeby autor pytania nie musiał znowu za rok kupować nowego laptopa. Aplikacje zużywają coraz więcej RAM'u i zależnie od tego jak będzie ten laptop używany to może mu 16GB nie starczyć.

Równie dobrze mógłbyś napisać, że autor pytania może nie wychodzić z Linux'owego terminala i spokojnie nawet 1GB RAM'u mu starczy do Vim'a.
komentarz 22 lipca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Po prostu ciekawi mnie jakie programy używasz, że tyle ramu do pochłania. Chrome z masą zakładek bierze dużo ale still jest to maksymalnie kilka gb.
komentarz 22 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Telegram, Discord, Vivaldi (do 10 kart otwartych, głównie social media oraz jakiś film na YouTube'ie zapauzowany), Firefox/Chrome (często sprawdzam coś na innej przeglądarce, ale są to max 2 karty otwarte na raz), Atom (2-3)

Mam Linux'a z KDE co pewnie też swoje zabiera w porównaniu do takiego i3wm. Zwykle w 10GB się mieszcze, ale w niektórych momentach do 15GB spokojnie da się dojść przy normalnym użytkowaniu bez otwierania na siłe wszystkiego co się ma.
1
komentarz 23 lipca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ja na windzie przy czasami otwartych nawet kilkudziesięciu kartach na chromie, , menadżerem pobierania, lecącym w zminimalizowaniu filmie i otwartym visual studio mieszczę się w 8gb prawie na styk, mając 16gb, co też ma wpływ, bo im ma się więcej ramu tym bardziej aplikacje są zasobożerne.
Mam też KDE na archu i z tego co pamiętam brało cholernie mało ramu, nie jestem pewny. ale z tego co pamiętam przy otwartej przeglądarce około 3gb. Musiałbym to sprawdzić, bo teraz mi się to nawet dziwne zaczyna wydawać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zbikson Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 967 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 891 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Moras Obywatel (1,620 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,656 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...