• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po co Bootstrap ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,227 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w HTML i CSS przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Witam chciałbym dowiedzieć się po co używać bootstrapa? Rozumiem że są tam gotowe elementy do strony i są one do tego responsywne ale czy nie lepiej pisać swój własny kod od 0 w html css? Czy jest on wykorzystywany przez profesjonalnych programistów? Pozdrawiam!

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez niezalogowany
wybrane 3 maja 2017 przez agit45
 
Najlepsza
Bootstrap to świetny framework który przyśpiesza pracę, fakt jeżeli się tworzy strony www to lepiej opierać się na swoim kodzie bo mamy większy wpływ na wygląd strony i sam tak robię, ale gdy tworze jakieś konkretne aplikację internetowe to nie wyobrażam sobie pracy bez bootstrap'a z tego względu że wygląd strony dość przejrzysty i ładny mogę stworzyć w 10 minut a resztę czasu mogę poświęcić na beckend.

Reasumując jeżeli tworzysz tylko strony www to może i lepiej - wygodniej podpiąć system siatkowania (RWD) i pisać własny CSS.
komentarz 3 maja 2017 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Dzięki za odpowiedź! Czyli tak naprawdę czego się mam uczyć po nauce html css? Jest Sass, Less, bootstrap różnego rodzaje cms. Mam jeden wielki mętlik w głowie.
komentarz 3 maja 2017 przez niezalogowany
Jeżeli znasz HTML i CSS i poucz się czegoś związanego z tworzeniem stron RWD.

W internecie znajdziesz gotowy systemy siatkowania strony lub może napisać własny.

I jeżeli już poznałeś HTML i CSS to jednak polecam ci się zapoznać z jakimś frameworkiem CSS np. Bootstrap, Fundation, Pure to pozwoli ci zrozumieć jak teraz tworzy się strony, a co do Sass Less na razie daj spokój przyjdzie na to czas.

A i jeszcze możesz zrobić krok w stronę JS..... czytaj JQuery
komentarz 3 maja 2017 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Czyli w normalnej pracy nie będę wykorzystywać pisania stron od podstaw pisząc htmlem cssem tylko będę korzystał z gotowych rozwiązań typu bootstrap?
komentarz 3 maja 2017 przez niezalogowany
No raczej każdego projektu nie będziesz pisał od 0 bo to strata czasu, dlatego raczej będziesz korzystał z gotowych rozwiązań. Może to być Bootstrap lub inny framework ale równie dobrze może być to jakaś technologia wewnętrzna twojej przyszłej firmy.
komentarz 3 maja 2017 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Okej dzięki za rozwiązanie wątpliwości co do bootstrapa,a co do js? Uważasz że warto najpierw poznać bootstrap/ inne frameworki i dopiero potem zacząć naukę js czy jaki sposób byś mi polecił?
komentarz 3 maja 2017 przez niezalogowany
Myślę że Bootstrap'a z tego względu że raczej to ci dużo czasu nie zajmie bo nie musisz go kuć od deski do deski tylko poznać go na tyle żeby swobodnie pisać w nim kod wystarczy jak poznacz jak się dzieli strony na kolumny itp. i podstawowe komponenty więcej nie ma sensu. a potem przerzucić się na JS bo JavaScript to "potęga" tak naprawdę bez niego ani rusz teraz.
komentarz 3 maja 2017 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam!
1
komentarz 3 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Uważasz że warto najpierw poznać bootstrap/ inne frameworki i dopiero potem zacząć naukę js czy jaki sposób byś mi polecił?

W webdevie uczy się wszystkiego naraz jednocześnie, bo to wszystko się składa w całość. Tu używasz w projekcie jakiś framework (np. Bootstrap), a tu potrzebujesz jeszcze jakiejś animacji i piszesz kod w JS. I w ten sposób tworząc jeden projekt poznajesz wiele rzeczy.

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 855 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 589 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 673 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...