• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukarka adresc MAC jak go znaleźć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,724 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Api Nowicjusz (120 p.)
Posiadam podłączona przez router TP link drukarke sieciową HP 1320.

po restarcie jest jako off line. Doczytałem że należy w ustawieniach routera dopisac ja w rezerwacji adresów DHCP. Ale by to uczynic musze znac MAC drukarki jak go znaleźć?

Na tabliczkach nie ma. Drukuje strony configuracyjne z drukarki, nie ma tam adresu. Czy ktoś pomoże może inna drogą.

Nie jestem informatykiem, wiec z góry prosze o proste wyjaśnienia.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez niezalogowany

Powinieneś mieć pierwszą zakładkę o nazwie STATUS

Rozwiń ją i tam będziesz miał chyba zakładkę DHCP gdzie widać wszystkie urządzenia w sieci ich adresy MAC i IP

 

Nie wiem jak to może wyglądać u ciebie ale bazuje się na tym jak wygląda większość GUI routerów TP-LINK

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Możesz sprawdzić w routerze urządzenia podłączone, może jakaś naklejka na drukarce jest na której będzie pdany adres MAC lub sprawdzić program jetadmin (do pobranie ze strony hp).

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 534 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,693 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez soureme Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,336 wizyt
pytanie zadane 5 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez DawidSitnik Nowicjusz (160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...