• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukarka w trybie offline.

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
494 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
Witam, posiadam drukarkę HP DeskJet Ink Advantage 3630 spory czas temu podłączyłem drukarkę do sieci wi-fi w której jest laptop, dodałem ją po czym wszystko śmigało. Dzisiaj pojawił się problem - drukarka przeszła do trybu offline i nie można drukować. Po usunięciu drukarki z urządzeń i dodaniu jej ponownie wszystko działa, do czasu ponownego uruchomienia komputera - komputer odpala się z drukarka w trybie offline. W oknie "co jest drukowane" nie jest zaznaczone Użyj drukarki w trybie offline, wyłączałem zaporę sieciową. W stronach testowych drukarka ma doskonałe połączenie z siecią, przydziela jej adres ip z puli. W narzędziu konfiguracyjnym drukarki przy rozwiązywaniu problemów program prosi aby włączyć drukarkę, ale drukarka przecież jest włączona. Próbowałem ją resetować, łącznie z wyciagnięciem kabla z gniazdka.... Czyściłem bufor wydruku. Nie mam już pomysłu co może być z nią nie tak. Komputer z Windows 10.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

W większości przypadków drukarka będzie wyświetlana jako „Offline”, jeśli komputer nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem. Może to być spowodowane  jak 

  • poluzowane połączenia kablowe,
  • nieaktualne sterowniki drukarki,
  • problemy z jakimiś usługami systemowymi itp.

Przejdź do Ustawienia > Urządzenia > Drukarki i skanery i wybierz drukarkę, której dotyczy problem, w sekcji "Drukarki i skanery". Wybierz Otwórz kolejkę 

Potem tam masz opcję Drukarka na pasku menu i tam masz opcje Użyj drukarki w trybie offline” która powinna być niezaznaczona.
uruchom ponownie drukarkę, może pomoże. Też defaultowo to może być konfigurowane przez sytem W10.
https://support.microsoft.com/en-us/windows/troubleshooting-offline-printer-problems-9f5e98ed-0ac8-50ff-a13b-d79bf7710061

komentarz 29 kwietnia 2022 przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
Tak jak pisałem w poście, wszystko z tych rzeczy juz robiłem, również rzeczy z linku sprawdziłem.
1
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
A czy ustawiałeś w narzędziach drukarek ( dokładnie we właściwościach danej drukarki, nie ogólnych) aktualny PORT-IP po którym ma być połączona?
Być może nie jest to zrobione i nie widzi "domyślnej drukarki"

Jeszcze jedna opcja to wyłączanie portów w systemie przez antywirus jeśli nie są ustawione.
A czy wyłączyłeś w ustawieniach port LRP ?
 (Panel sterowania->Programy i funkcje-
>Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows->Usługi drukowania i dokumentów i tam powinny być opcje związane z ustawieniem drukarki na odp. typ.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Spróbuj "kompletnie" wyinstalować drukarkę, bo

Po usunięciu drukarki z urządzeń i dodaniu jej ponownie wszystko działa

When you remove a printer in Windows, the printer's driver is not uninstalled. You would need to manually uninstall the printer driver if wanted.

 

  1. Wyłącz drukarkę
  2. Uninstall Printer Driver in Windows 10

  3. Restart komputera

  4. Użyj jednego z programów do "czyszczenia" rejestru, np.
    Best Free Registry Cleaner Programs  (wybór jaki użyć zostawiam Tobie)

  5. Restart komputera

  6. Ponowna instalacja drukarki za pomocą dołączonego do niej oprogramowania, np. HP Printer Assistant

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2022 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Zobacz czy drukarka ma stały adres ip. Po restarcie ,czy się nie zmienia ? , jak się zmienia to tu masz problem. Ustaw stały adres ip i masz po problemie . - Możesz to zrobić na 2 sposoby - albo na routerze , albo w drukarce.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 436 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,670 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez soureme Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,319 wizyt
pytanie zadane 5 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez DawidSitnik Nowicjusz (160 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...