• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepsze książki do nauki programowania. (html, css, jscript, php, mysql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
10,185 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sialkovsky Początkujący (260 p.)

Witam poszukuję dobrych książek które pomogą mi nauczyć się programowania. Tak wiem że pan Mirosław ma na swoim blogu dział o tym, ale z tego co zauważyłem to większość książek jest trudno zakupić w wersji papierowej (a tylko taka mnie interesuje).Jeśli chodzi o moje doświadczenie z programowaniem to mam za sobą prawię wszystkie kursy pana Zelenta, Na chwilę obecną poszukuję książek do html, css, php, jscripta, mysql. I mam takie kolejne pytanie czy książki takie warto czytać według jakiegoś schematu ? np. html>css>jscript>php>mysql. Czy fakt że z html wiem jedynie to co pan Zelent wyjaśnił w odcinkach nie bd mi przeszkadzał np w rozwijaniu się w php jscript css ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2017 przez PRATT Nowicjusz (140 p.)
Cześć , też dopiero zaczynam przygodę z programowaniem ale rzucił mi się w oczy dział o nazwie książki warte uwagi tam masz wszystko pogrupowane pod kątem każdego języka programowania chyba warto tam zajrzeć, wszystkie w wersji papierowej do dostania w wydawnictwie Helion (wysyłka) , pozdrawiam
komentarz 25 kwietnia 2017 przez sialkovsky Początkujący (260 p.)
Dzięki za odpowiedź, jednak napisałem w poście że widziałem ten dział i ksiązki ktorę mnie z niego interesują są nie dostepne
komentarz 25 kwietnia 2017 przez PRATT Nowicjusz (140 p.)
a  byłeś na stronie wydawnictwa Helion wszystko od ręki tylko brać

http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm
komentarz 25 kwietnia 2017 przez sialkovsky Początkujący (260 p.)
Tak byłem i z książek które mnie interesują dostępne są tylko audiobooki, natomiast ja wole wersję papierową
komentarz 25 kwietnia 2017 przez PRATT Nowicjusz (140 p.)
komentarz 25 kwietnia 2017 przez sialkovsky Początkujący (260 p.)
Jak pisałem mam za sobą kurs pana zelenta i wydaje mi się że 50% wiadomości w tej książce będę znał. Wolał bym także książkę o jednym języku a nie taki misz masz, aczkolwiek dziękuje bardzo za pomoc i książkę tą 100% sprawdzę. :)
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2017 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
komentarz 25 kwietnia 2017 przez sialkovsky Początkujący (260 p.)
Dzięki za odpowiedź ! A nie znasz może jakiś dobrych książek o HTML i CSS ?
komentarz 25 kwietnia 2017 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
niestety nie, html i css nauczyłem się przerabiając style pod fora
komentarz 25 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
do JS tej pierwszej nie polecam, bo w niej jest większość jQuery i to na dodatek jej starszej wersji :/
już lepiej z tej strony JS się nauczyć: http://kursjs.pl/
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Może ta: PHP i MySQL. Tworzenie stron www. Vademecum profesjonalisty?
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
ta strona jest bdb
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
tu masz fajny zbiór:

https://forum.pasja-informatyki.pl/19205/jak-sie-uczyc-html5-css3-i-js?show=122385#a122385

polecam przejrzeć źródła, które tam są podane nawet jeśli szukałeś wersji papierowej ;)
Jak masz przerobione kursy Zelenta to wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać kasę na książki, które często mają i tak już przestarzałe informacje.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,055 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...