• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie są najlepsze podręczniki do nauki: Java Script, HTML, CSS, C++, C#, jQuery, Ajax, PHP?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,031 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w C i C++ przez Adam Szokalski Nowicjusz (120 p.)
Witam! Ostatnio planowałem zakup paru podręczników do nauki  Java Script, HTML, CSS, C++, C#, jQuery, Ajax i PHP. Wszedłem na stronE empika i innych księgarni które oferują bardzo duży wybór spośród tego typu podręczników.. Nie mogłem się zdecydować który wybrać. Wszystkie książki bardzo różnią się też cenami (30 -120 zł). Potrzebuję się dowiedzieć które podręczniki są najlepsze dla osoby która zna podstawy. c#, HTML, Java Script.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Nie za dużo na raz? Dobry programista to jednak ten co "wie wiele", ale :D jak się nie przyłożysz do jednego elementu [ akurat fakt we frond-endzie to troszke pokrewne języki i trzeba znać np. HTML/CSS/JS bo na jednym się nie pojedzie], no ale np decydując się na PHP - żeby faktycznie to ogarniać:D to potrzeba MIESIĘCY klepania i praktyki.

Potrzebuję się dowiedzieć które podręczniki są najlepsze dla osoby która zna podstawy. c#, HTML, Java Script.

 Ktoś jednak tu już pisał: żaden podręcznik nie bedzie tu okej. Serio- internet jest taka bazą wiedzy i na tyle możesz " w głąb " poszerzać o co raz trudniejsze aspekty swoją wiedze, że nie ma sensu wydawania tu pieniędzy. Praktyka jest ważna i ew. tutoriale po ang. dostępne na youtube czy internecie. 

1
komentarz 6 maja 2017 przez Adam Szokalski Nowicjusz (120 p.)
Wiem że nauka tego wszystkiego na raz nie ma sensu ale pytam się żeby wiedzieć na przyszłość. Co do tych kursów internetowych na yt po angielsku to do tej pory tak się tego uczyłem. Chciałem zobaczyć jak wyglądają wszystkie te podręczniki bo mój kolega się z nich uczył ale niestety te które on aktualnie posiada są dla zaawansowanych. Dzięki za pomoc. Mysle że zostane przy kurszach internetowych!
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez andrut Użytkownik (870 p.)

Mogę coś podpowiedzieć jak nowicjusz nowicjuszowi:
Jeśli język angielski Ci nie straszny (jeśli tak, to musiałbyś się z nim przeprosić), to polecam eBooki. Legalne, bezpłatne, codziennie jeden nowy - tak sobie uzbierasz niezłą biblioteczkę - skoro mówisz, że to na przyszłość.

Wchodzisz na stronę: https://www.packtpub.com/
Rejestrujesz się na niej i po zalogowaniu codziennie klikasz w pole z napisem Free Learning Forever.
Jak będziesz o tym codziennie pamiętał, to codziennie będziesz dopisywał sobie do konta eBook'a na różne tematy związane z programowaniem. Pod tym linkiem możesz zobaczyć jakie książki dawali ostatnio: https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
Dodam, że wydawnictwo PackPublishing daje te eBooki w kilku formatach do wyboru: pdf, epub (fajne do czytania na komórce), kindle.
Ja z tego korzystam i już kilkanaście ciekawych książek mam. A w miarę jak z nich będziesz korzystał, to sam zobaczysz co warto czytać, a czego nie.
Ale nie ślęcz za dużo nad książkami - lepiej zajmij się kodowaniem cool

 

–1 głos
odpowiedź 6 maja 2017 przez Jasiulek Obywatel (1,090 p.)
komentarz 6 maja 2017 przez Adam Szokalski Nowicjusz (120 p.)
Dzieki!

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 10,148 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w C# przez kloda123 Nowicjusz (140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...