• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Certyfikaty e-learningowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
373 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kamilwdg18 Obywatel (1,080 p.)
edycja 29 maja 2015 przez kamilwdg18
Witam moje pytanie jest związane ze zdobyciem certyfikatów on-line czyli poprzez naukę przez internet.

http://it-szkola.edu.pl/

Znalazłem to, zarejestrowałem się i okazuje się że moje technikum nawet współpracuje z tym projektem.

Czy takie certyfikaty coś mi dadzą oprócz oczywiście zdobytej wiedzy podzczas kursów? Mogę je prezentować dumnie przy rozmowach o pracę lub w podobnych sytuacjach?

 Jestem uczniem drugiej klasy i narazie nie myśle o drogich certyfikatach typu CISCO.

Wzór certyfikatu: http://it-szkola.edu.pl/upload/files/certyfikat_2014-2015.pdf

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja mam kilka certyfikatów z eduweba ale nie mam zamiaru ich nikomu pokazywać :P
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Naczytałem się i naoglądałem masy filmików na ten temat, ale prawda jest taka, że pracodawca bardziej ceni doświadczenie zawodowe, twoje portfolio. Ale zawsze możesz się zapisać, dostaniesz chyba taką książkę, dowiesz się z niej czegoś, a niekoniecznie musisz zdawać egzamin. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez niezalogowany
To nie są certyfikaty, które coś znaczą. MOŻE jeśli po raz pierwszy szukasz pracy, lub wybierasz się na staż/praktyki, to pracodawca weźmie to jakoś pod uwagę. Ale bynajmniej nie ma się czym chwalić.
komentarz 30 maja 2015 przez niezalogowany

BYNAJMNIEJ. BTW. Nie pyskuj, jeśli nie potrafisz używać interpunkcji ;)

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez err0r Obywatel (1,520 p.)
Są firmy, które honorują takie certyfikaty i zazwyczaj strona wystawiająca takie certyfikaty podaje również liste firm które je akceptują.
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)
Wątpię, żeby miały jakieś większe znaczenie, ponieważ punkciki są masowo nabijane, żeby szkoły wybiły się na jak najwyższą pozycję. W rzeczywistości większość osób nawet nie przerobiła żadnego z tych kursów, tylko podpatrzyła odpowiedzi z Internetu lub jakiejś bazy, która zawiera wszystkie pytania i odpowiedzi. Ale oczywiście itszkole to na korzyść, bo mają co nieco kasy za wysyłanie tych certyfikatów. Zatem nie sądzę, żeby taki certyfikat się przydał, ale jeśli naprawdę przerobiłeś sam wszystkie kursy, to certyfikat byłby dobrym uhonorowaniem poświęconego czasu i miałbyś się czym chwalić, bo przerobienie wszystkich tam zebranych kursów zajmie naprawdę sporo czasu, no ale poza tym zdobyta wiedza być może kiedyś się przyda.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 760 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fulbi Obywatel (1,010 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...