• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja w ramach nauki - jak to ugryźć?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
184 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NN Nowicjusz (130 p.)
Witajcie,
przeglądam czasami forum i oglądam kanał na yt, i tak ostatnio nakręciłem się na naukę czegoś ciekawego. Jest to mój pierwszy post, także witam wszystkich:)

Pomyślałem o napisaniu strony/aplikacji a`la geocaching ale dla np. jednej miejscowości.
Miała by to być:

-strona główna (tylko to wiem jak zrobić:( ),
-skromny panel użytkownika do zgłaszania skrzynek i ich lokalizacji,
-panel administratora do ustawiania statusu dla skrzynek,
-mapa miejscowości z pinezkami gdzie są skrzynki.

Nie mam pojęcia jednak jak się za to zabrać, jakich technologii użyć i wgl pewnie będę miał dużo pytań do was:) Czy mógłby mi ktoś pomóc, podesłać tutorial lub w jakiś sposób naprowadzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
W tym wypadku polecam naukę webówki :) tj. HTML, CSS, JS do napisania frontu strony, no i oczywiście PHP i SQL abyś mógł dać nieco życia stronie ;). Poczytaj sobie trochę o tych technologiach, tak abyś wstępnie wiedział z czym to się je, a potem przepracuj webowe kursy Pana Zelenta. To będzie dobry start, dalej sam już powinienieś ogarnąć.
komentarz 20 kwietnia 2017 przez NN Nowicjusz (130 p.)
Poczytałem trochę jeszcze i ponoć framework django jest do podobnych rozwiązań. Nadałby się?
1
komentarz 20 kwietnia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Poleciłbym najpierw naukę PHP. Służy do tego samego, według mojej opini jest nieco prostszy w ogarnięciu i ma więcej źródeł do nauki ( chodzi mi o polskie źródła np. wyżej wymieniony kurs )
komentarz 20 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Ale po co uczyc sie czegos, co jest juz coraz mniej wykorzystywane
komentarz 20 kwietnia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Wcale nie coraz mniej, to że wiele ludzi psioczy na coś nie oznacza, że jest to jedyna, nie dająca się podważyć opinia. PHP ciągle żyje i jest rozwijany, stanowi ważną część webu, a masa ludzi cały czas w nim pisze i go zna. Przy okazji jest to język, który pomoże w miarę szybko zrozumieć działanie zakulisowe witryn sieciowych. Jeśli z czasem uzna, że ten język go jednak ogranicza i drażni nikt nie zabroni mu spróbować się w innych, podobnych technologiach
komentarz 20 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Niby tak, jest uzywany przez freelancerow, bo jest prosty, ale uczy zlych nawykow

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 949 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...