• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript - Aplikacja webowa do umawiania wizyt. Plan działania.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
933 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w JavaScript przez Olka123 Nowicjusz (180 p.)
Hej, wymyśliłam sobie projekt na uczelnie wykonanie aplikacji webowej w Javascripcie do umawiania wizyt typu: fryzjer, lekarz itd. Typu wyszczególnione konkretne usługi z których osoba może umówić się na konkretną porę (coś typu znanylekarz itd.) Znam trochę HTML, CSS i podstawy JS. Ale jestem totalnym lajkiem. I o ile myślę, że wiem jak zrobić stronę graficznie itd, wiem też, że będę potrzebować stworzyć bazę danych itd, jednak zaczęłam się obawiać o to jak zrobić właśnie ten kalendarz i możliwość "umówienia się" czy zalogowania przez pracownika, żeby wiedział jakie ma prace do wykonania. Chodzi mi głównie, czy kalendarz i panel logowania da się zrobić w Javascripcie czy będę musiała połączyć to z jeszcze jednym językiem (PHP czy inny?), przy wykorzystaniu którego byłoby najprościej?
Od razu mówię, nie chcę rozwiązania na tacy żadnych gotowców, ale jakbyście mogli mi pomóc, nakreślić trochę drogę za co w pierwszej kolejności się zabrać (jakie podjąć kroki aby osiągnąć swój cel) im bardziej nad tym "myślę" tym mam wrażenie, że za bardzo sobie to rozbudowałam jak na swoje możliwości i nie wiem w co "włożyć" ręce, jak się za to zabrać po kolei.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
JS jak najbardziej - wszystko można zrobić w JS: backend z użyciem NodeJS, front-end (trylion możliwości), a także appki mobilne.

Proponowałbym API w NodeJS + MongoDB oraz front w postaci SPA (framework wg. uznania, łatwy do nauczenia jest VUE.js).
0 głosów
odpowiedź 16 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Identyczny projekt zrobilem w Angularze. Uzylem komponentu FullCalendar, ktory zalatwil mi sprawe z projektowaniem wlasnego kalendarza oraz zrobilem logowanie w Angularze, ktore laczylo sie z backendem z firebase. 

komentarz 16 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
link?
komentarz 16 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Pytasz o link do projektu? Nie posiadam, poniewaz to projekt dla firmy.
komentarz 19 września 2019 przez Olka123 Nowicjusz (180 p.)

@pawi125,
 Mam pytanie możliwe, że głupie bo robię coś tak rozbudowanego pierwszy raz, czy mógłbyś mi powiedzieć od czego zacząłbyś robienie apki? Nwm jak z tym ruszyć wgl co pierw zrobić żeby przejść do kolejnej rzeczy i żeby to złożyło się w całość. Chodzi mi o plan działania, do kodu dojdę sama, nie potrafię sobie rozplanować tego

komentarz 20 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie wspomniałaś nic, że znasz Angulara więc jeśli chcesz kopiować mój projekt 1:1 to zaczynałbym od nauczenia tego frameworka. Pozniej zainteresowałbym się komponentem FullCalendara i jakoś bym to pchał do przodu. Ja miałem o tyle fajnie, że dostałem kurs na udemy, który prowadził mnie przez świat Angulara za rączkę :)
komentarz 20 września 2019 przez Olka123 Nowicjusz (180 p.)
Nie, nie korzystałam żadnego frameworka nigdy stąd te moje pewnie dziwne pytania. Można widzieć co to za kurs? Korzystam z udemy :D
Jeszcze mam pytanie czy bazę danych da się zrobić w prostszy sposób bez firebase? To nie będzie nic wymyślnego, jedna na sztywno z usługami druga tylko z kontami użytkowników na nich bedzie tylko info kiedy jest wizyta.
komentarz 20 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

kurs

Firebase jest chyba najlepszym rozwiazaniem, poniewaz od razu dostarcza uslugi restowe. Jest generalnie czyms wiekszym niz tylko baza danych. Jesli bedziesz chciala bawic sie w bazy danych bedziesz musiala zrobic jakis prowizoryczny backend np w node.js

0 głosów
odpowiedź 19 września 2019 przez Olka123 Nowicjusz (180 p.)
Może rozpiszę od czego zaczęłabym robienie apki i w czym, i ew. wyprowadzilibyście mnie z błędu?
1. HTML + CSS - wstępny zarys głównej strony, info o firmie. u góry by było menu z ew. kontakt, usługi, cennik, jakieś ogólne informacje, "umów" - przechodziłoby się własnie do tego kalendarza.
2. wygląd rejestracji mogę zrobić wygląd w html + css + javascript tak? czy to już w powinnam użyć Angulara? Czy sam formularz mogę zrobić w javascriptcie czy już w Angularze (nie korzystałam nigdy z żadnych frameworków, sorki jeśli moje pytania są idiotyczne)
3. W firebase bazę danych, to rejestrowanie i logowanie, czy bazę danych zrobić na końcu jak całą szatę graficzną, no ogólnie wygląd strony będę miała zrobiony?
komentarz 20 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
ja bym wystartował od nauki Angulara

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 389 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...