• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backend junior developer - przygotowanie metytoryczne/zarobki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,637 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)

Witam,

Nie dawno zacząłem naukę C++, chciałbym się przebranżowić (obecnie mgr inż. budowa maszyn). Przeglądając specyfikę programisty, najbardziej odpowiadała by mi droga backend developer.

Na czym powinienem się skupić szczególnie jeśli chcę się dobrze przygotować na backend?

Jaki jest poziom wynagrodzenia na stanowisku junior backend developera?

Jakieś dodatkowe wskazówki/informacje? Byłbym wdzięcznysmiley .

 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
wybrane 10 kwietnia 2017 przez juz_nie_mlody
 
Najlepsza
Jako back-end developer potrzebujesz znać jakiś język back-endowy: PHP, Java, NodeJS, Ruby, Python - to chyba takie popularniejsze. Zobacz, który ci się podoba, opanuj, a potem wejdź w jego "ekosystem". Co to znaczy? Poznaj narzędzia do testowania, dokumentacji kodu i wielu innych developerskich czynności. Warto znać chociaż podstawy GIta - to w obecnych czasach standard w każdej gałęzi developmentu. Warto mieć też pojęcie o sieciach komputerowych i serwerach, protokołach sieciowych, trochę o Linux OS. Co do płacy, to zależy od firmy, wymagań, umiejętności, wielu czynników. Mam nadzieję, że pomogłam
komentarz 10 kwietnia 2017 przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
Rozumiem że C++ na razie mi nic nie wniesie jeśli chcę iść w strone back-end...?

Pytałem o wynagrodzenie ponieważ nie wiem na jaką stawkę powinienem się szykować.. 2-3tys ?

Obecnie mieszkam w wawie - wiem ze miejsce zamieszkania też ma wiele do czynienia.
komentarz 10 kwietnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
C++ to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł
komentarz 10 kwietnia 2017 przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)

Po przemyśleniu mimo wszystko skończe kurs C++ podstawy. Nie chcę zacząć i nie skończyć chociaż podstaw.

Pytanie, który język wybrać PHP, Java, NodeJS, Ruby, Python?

W gwoli wyjaśnienia nie pytam który jest "lepszy" tylko który będzie miał najwięcej części wspólnych z C++.

Chodzi mi o w miarę łagodne przejście i wykożystanie chociaż tej drobnej wiedzy którą nabyłem.

Z góry dzięki za odpowiedz smiley

komentarz 10 kwietnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Ciężko tu któryś wybrać. Jeśli chodzi o podobieństwa, to każdy język ma ify, zmienne, pętlę, funkcje. To jest wiedza z zakresu programowania, a nie konkretnego języka i ona ci zostanie. Ucz się filozofii programowania, a nie konkretnych języków. Język jest tylko narzędziem i ma tobie pomóc rozwiązywać problemy napotkane przy pracy developera.
komentarz 10 kwietnia 2017 przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
Przepraszam, że Cię aż tak męczę...
Co mogę zrobić z podstawowym C++?
Kto, w sensie jakie specjalizacje, używają C++?
Mimo wszystko patrząc na index TIOBE C++ jest mimo wszystko wysoko.

Wyjaśniając, nie wybierałem 1 jęzka po indeksie tylko to był 1 kurs na kanale yt - Pasja Informatyki.
komentarz 10 kwietnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Znam rankingi TIOBE, ale nie wiem na jakiej zasadzie są one wybierane. Z resztą wg. Stack Overflow takim językiem jest JS. A co do zastosowań C++, to obecnie używa się go w programowaniu tam, gdzie jest potrzebna absolutnie wysoka wydajność. Np. w pisaniu Gier Komputerowych i silników do nich. A i spoko, nie męczysz mnie.
komentarz 5 września 2017 przez codereeeek Nowicjusz (120 p.)
Niezależnie od tego w jakim języku chcesz programować, musisz zbudować portfolio. Więc dobrze jeśli po prostu będziesz próbował. Na rozmowach rekrutacyjnych nawet niewielkie projekty wykonane w danym języku programowania mogą przyczynić się do zatrudnienia. Ja startowałem z takiej pozycji właśnie do Codete. Nie miałem dużo doświadczenia, programowałem tylko w domu, ale to się przełożyło na moją korzyść :)
komentarz 21 grudnia 2022 przez Agnieszka1 Nowicjusz (100 p.)
Na początku programowanie to było hobby, pomagałam siostrze w firmie ale nie myślałam o stałej pracy w IT. Jednak trochę się u mnie pozmieniało i stwierdziłam że jednak to będzie dobra droga. Zapisałam się na studia podyplomowe na WSKZ na kierunek back-end developer. Studia były bardzo przydatne i praktycznie od razu po ich ukończeniu otrzymałam bardzo atrakcyjna ofertą pracy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 565 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Inne języki przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 18,186 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...