• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc dla kolegi

Object Storage Arubacloud
+1 głos
203 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez kenzyyYT Początkujący (340 p.)
Mój kolega ok. pol  roku temu kupil laptopa thinkpad (Na licytacji za 1500)do teraz dzialal znakomicie ale nagle przestał działąc intro widowsa i początkowe napiy dzialaja ale po skonczeniu sie intra laptop nie odpowieada na nic i trzeba go odłaczyć od prądu pomozcie co w takim razie moze mu pomoc (BEZ ZAPLATY)
komentarz 4 kwietnia 2017 przez Badass Użytkownik (720 p.)
Proszę cię, używaj polskich liter i znaków interpunkcyjnych, bo nie da się tego czytać.
komentarz 4 kwietnia 2017 przez kenzyyYT Początkujący (340 p.)
sorry ale mi się klawiatura zbugowała xD

ale ogólnie nie jest małym dizckiem które nie umie pisać

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Istnieje podejrzenie że jest to dysk twardy.

Ja w tym przypadku uruchamiam z pena distro np.Linuks Mint.

Jeśli się uruchomi i laptop działa prawidłowo,w menu szukam opcji dotyczących informacji o dysku twardym laptopa.Powinna się znaleźć informacja o badsektorach,możliwość przeskanowania dysku.

Nie jest to jakaś "rewelacja" ale od czegoś należy zacząć.

Dysk "zdrowy"?Należy go przeskanować programami usuwającymi tzw.szkodliwe oprogramowanie,mam na myśli wirusy oraz inne które mogą blokować system.

Pytanie jak to zrobić skoro nie masz dostępu do systemu w laptopie?

Jedną z metod jest,wymontowanie dysku i podłączenie go do jakiegoś sprawnego kompa z narzędziami diagnostycznymi oraz "leczącymi od zarazy".Oczywista,podłączasz go do SATA na płycie głównej sprawnego komputera będzie "jako ten drugi" czyli do zbadania.

Można też uruchomić Windowsa z jakiegoś nośnika i przeinstalować system bez formatowania dysku.

Nie napisałeś albo nie widzę jaki to Windows.

Tak bardzo skrótowo.Mam nadzieję że znajdą się koledzy którzy jakimiś pomysłami jeszcze sypną :)

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
edycja 5 kwietnia 2017 przez Vickul

Wypal sobie płytę lub zrób bootowalnego pendrive z Hiren's BootCD . Jest tam bardzo dużo narzędzi dyskowych, więc możesz spróbować sprawdzić jego kondycję tak jak pisał marko. Są też antywirusy możesz sprawdzić czy nie siedzi tam żaden syf.

Tu masz stron po polsku z opisanymi narzędziami dostępnymi na Hiren's Boot Hiren's Boot narzędzie serwisanta

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 501 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 11,507 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...