• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd podczas wgrywania szkicu na płytkę arduino UNO

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,339 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w C i C++ przez PClove Początkujący (310 p.)
Witam mam proble który dotyczy mojej płytki arduino system normalnie wykrywa płytkę lecz po chwili pojawia się błąd o tym że system nie może wykryć urządzenia USB 1 raz udało się wgrać szkic lecz teraz już nie da rady w właściwościach sterownika jest błąd 43 a dodam że jeszcze jakiś 1 miesiąc temu mogłem normalnie wszystko wgrywać kod błędu w programie arduino

Arduino:1.8.1 (Windows 7), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

Szkic używa 928 bajtów (2%) pamięci programu. Maksimum to 32256 bajtów.
Zmienne globalne używają 9 bajtów (0%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2039 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2048 bajtów.
avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM4": Nie można odnaleźć określonego pliku.

Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 marca 2017 przez Maciej Szostak Początkujący (290 p.)
Bardzo popularny błąd o wielu przyczynach. Problem może wystąpić zarówno po stronie układu jak i po stronie komputera.

Podstawowe pytanie klon czy oryginał? Jeśli klon warto by jeszcze raz zainstalować sterowniki (mówię tu o tych chipach CH340).

Po stronie układu...
Piny 0 i 1 powinny być wolne...
Sprawdź czy diody rx i tx migają przy wgrywania...
Sprawdź z innym kablem...
Odepnij wszystkie moduły przy wgrywaniu...

Po stronie komputera:
Sprawdź ustawienia IDE/programator, płytka itd...
Zresetuj IDE, system...
Wypróbuj na innym IDE/systemie...
Spróbuj wgrać blink (przykład)...

Na razie mam tyle pomysłów... Wskazałem ci miejsca które mogą być przyczyną błędu - jak na coś wpadniesz daj znać.
Czekam na pytanie i odpowiedzi :) Pozdrawiam
komentarz 2 kwietnia 2017 przez PClove Początkujący (310 p.)
pomogła zmiana kabla :D Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 513 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 979 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w Mikrokontrolery przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...