• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i kompilacja jakiegokolwiek kodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w C i C++ przez kimi003 Nowicjusz (180 p.)
Witam Was. Mam problem a mianowicie nie mogę skompilować żadnego kodu. Wychodzi mi taki błąd: cannot open output file bin/debug/drugi.exe Permission denied. error: id returned 1 exit status. Czy ktoś wie o co może chodzić? jestem na studiach informatycznych i często zdarzała mi się taka sytuacja na obcym sprzęcie, u mnie było wszystko okej natomiast wczoraj u mnie też pojawił się powyższy błąd i nie mam pojęcia jak temu zaradzić.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2017 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
Noo... Błąd chyba mówi wszystko. Nie masz uprawnień do tego pliku. A nie jest przypadkiem otwarty w trakcie kompilacji?
komentarz 30 marca 2017 przez kimi003 Nowicjusz (180 p.)
nie jest otwarty. Wiem, że pytanie zapewne zabrzmi komicznie...ale: jak mogę uzyskać uprawnienia? Przypomnę, że taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca i ja nic nie działałem w tym kierunku. "samo tak się zrobiło"
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
wyłącz antywirusa i zrób nowy projekt i tak przetestuj
komentarz 30 marca 2017 przez kimi003 Nowicjusz (180 p.)
działa, dziękuje serdecznie, natomiast nie znasz jakiegoś złotego rozwiązania, które pozwoliłoby przy włączonym antywirusie kompilować programy bez zarzutu?
komentarz 30 marca 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Dodanie folderu z projektem do tych whitelistowanych (wykluczanych) przez antywirusa może pomoże.
komentarz 30 marca 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
wykluczenie folderów  albo/i skorzystanie z nowszego IDE (polecam visual studio 2015 community)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
+10 głosów
0 odpowiedzi 2,408 wizyt
+8 głosów
0 odpowiedzi 8,910 wizyt

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...