• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ustawienie diva na całą szerokość strony?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,606 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2015 w HTML i CSS przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
zamknięte 27 maja 2015 przez amatorprogramowania
Witam

Ustawiłem diva na całą szerokość strony i wszystko działa, natomiast jest taki problem, że jak zmniejsze okno przeglądarki to pojawiają się suwaki i jak przesune maxymalnie w prawą strone to zostaje białe pole tak jakby div nie był na całą szerokość. Da się temu jakoś zaradzić? Jak sprawić by div przystosowywał się do szerokości?
komentarz zamknięcia: Element pod paskiem był dłuższy, ustaliłem min-weight i to rozwiązało problem, dziękuje za pomoc.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
margin:auto;

 

komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
dodałem i nie pomogło
komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
ustawiłem na 100%
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

W jaki sposób ustawiłeś temu divovi szerokość na całą stronę? Podałeś width w pikselach? Jeśli tak to właśnie dlatego, ponieważ ustawiłeś szerokość na stałe. Proponuję podać to w procentach czyli:

width: 100%;

 

komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
od początku tak ustawiłem no i jest na całą szerokość ale jak zmiejsze okno przeglądarki i pojawią sie suwaki to po przesunięciu suwaka jest białe pole a nie zawartość diva
komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Możesz pokazać kod HTML i CSS dotyczący tego diva i jego zawartości? Być może masz tak ustawione pozostałe elementy, że mają ustawiać się jakoś inaczej a nie obok siebie i dlatego nie ma nic po przesunięciu.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
edycja 27 maja 2015 przez amatorprogramowania

<div id="pasek">
                                <div class="opcje_menu">Menu1</div>
                                <div class="opcje_menu">Menu2</div>
                                <div class="opcje_menu">Menu3</div>
                                <div class="opcje_menu">Menu4</div>
                                <div class="opcje_menu">Menu5</div>
                                <div class="opcje_menu">Menu6</div>
                                <div style="clear:both;"> </div>
</div>        

#pasek
{
width:90%;
background-color: #00994c; 
padding-top:50px;
padding-bottom:50px;
padding-left:10%;
color:white;
margin:auto;

.opcje_menu
{
float:left;
text-align:center;
padding:10px;
width:80px;
font-family: 'Open Sans', sans-serif;
border-radius:10px;

komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Czyli chcesz żeby div dostosował się do szerokości ekranu i aby nie było wcale pasków przesuwu, tak?
komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
tak, bo uważam, że lepiej tak niż jakby miało być puste miejsce po przesunięciu suwaka
komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Dzieje się tak, dlatego że dałeś lewy padding. Czyli w obecnej chwili próbujesz ustawić szerokość diva na całą stronę ale jeszcze do tego przecież dochodzi padding!

Czyli masz dwa wyjścia:

Możesz ustawić width na 90% - dzięki temu łączna szerokość z paddingiem będzie wynosiła 100% czyli pełny ekran.

Lub druga opcja możesz posłużyć się taką właściwością CSS, która spowoduje, że marginesy (w tym też border i padding) będą wliczane w szerokość strony:

box-sizing: border-box;

Użyj czego uważasz, efekt powinien być taki sam :)

komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
ustawiłem width na 90% i ten padding na 10% no i nadal po zmiejszeniu okna pojawia się suwak w poziomie i po przesunieciu w prawo zostaje puste pole.
komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jeśli ustawiłeś padding left na 10% i width na 90% to musi strona być na całej szerokości ekranu. No chyba że masz tam gdzieś jeszcze padding right to wtedy też należy go uwzględnić w szerokości strony ale w kodzie go nie ma więc zakładam że nie.

Ja zrobiłem tak i żadnych pasków przesuwu u mnie nie ma ;)

#pasek 
{ 
width:90%; 
background-color: #00994c;  
padding-top:50px; 
padding-bottom:50px; 
padding-left:10%; 
color:white; 
margin:auto;
} 
komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
edycja 27 maja 2015 przez amatorprogramowania
no to zmiejsz okno przeglądarki i jak ci sie pojawi suwak na dole to przesun go w prawo.
komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Zmniejszam okno przeglądarki i pasek mi się nie pojawia ;)

Mogę nawet zmniejszyć tak, że pozycje menu przestają się mieścić w jednym rzędzie ale i tak paska nie ma - pozycje menu przechodzą do nowej linii.

komentarz 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
Dobrze, poczytam jeszcze o tym, dziękuje za pomoc i zajęcie się temattem.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez amatorprogramowania Użytkownik (510 p.)
Da się zrobić tak aby suwak poziomy się nie pojawiał tylko strona się dostosowywała do szerokości przeglądarki?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 612 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w HTML i CSS przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 904 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w HTML i CSS przez Meridian Obywatel (1,480 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...