• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed VBA problem w funkcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w Visual Basic przez alchem Obywatel (1,210 p.)
zamknięte 24 marca 2017 przez alchem

Hej mam problem z zadaniem, w sumie dwa, mam pewną funkcję 

Option Explicit
Public Function psk(PierwszySkladnik As Integer, DrugiSkladnik As Integer) As Integer

Dim Suma As Integer

Suma = PierwszySkladnik + DrugiSkladnik
psk = 2 * Suma

End Function

Jednak kiedy używam jej to dostaję komunikat #NAZWA? , nie mam pojęcia co jest grane.

 

Drugim problemem jest funkcja :

Public Function zmiana_daty(wejsciowa_data As Date, data_krytyczna As Date, format As Integer) As Variant
If data_krytyczna > wejsciowa_data Then
zmiana_daty = "błąd daty!"
Else
If format = 1 Then
zmiana_daty = Text(wejsciowa_data, "YYYY-MM-DD")
Else
zmiana_daty = Text(wejsciowa_data, "DD-MMMM-RRRR")
End If
End If

End Function

Funkcja ma zmieniać formę daty, jednak dostaję komunikat, że nie wiadomo co to funkcja TEXT, próbowałem też z TEKST, bezskutecznie. I tu pytanie, da się używać tych wbudowanych funkcji w funkcjach zdefiniowanych przez nas samych?

komentarz zamknięcia: sam rozwiązałem problem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez alchem Obywatel (1,210 p.)
Problem częściowo rozwiązany, nawet funckje, które prędzej na excel2003 mi działały na 2007 nie działają, zamiast text użyłem też funkcji format, no ale nie mam jak sprawdzić czy funkcja działa, będę miał pewnie pytanie jak ogarnę 2003.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,974 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w Visual Basic przez Koner Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2018 w Visual Basic przez MR.X Użytkownik (860 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...