• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temperatura laptopa

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
468 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Mam problem z temperaturami laptopa. Gdy włączam grę i gram na ekranie laptopa (FHD) to nie ma problemu: gry działają i mogę grać do bólu. Ale jak podłączę telewizor przez HDMI (też FHD), to po 10 minutach temperatura wzrasta tak bardzo, że komputer samoczynnie przechodzi w stan uśpienia. Co może być przyczyną? Nie zmieniam parametrów grafiki, matryca laptopa jest wyłączona, jedynie sygnał z karty graficznej wychodzi na inny ekran. System to Win10. Testowane na Wiedźminie 2 oraz NFS 2016. Laptop stoi na równym podłożu, przepływu powietrza nic nie zakłóca.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
W moim wypaliła się pasta i temperatury dochodzą czasem do 93, ale nie chce mi się rozbierać i kupić dobrą pastę. Mimo podstawki chłodzącej, do tego laptopa trzeba często rozbierać i czyścić z kurzu.
komentarz 12 marca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

To raczej nie pasta bo Mistrz Yoda pisał , że bez podłączonego monitora nie ma żadnych problemów z wydajnością. Chociaż masz rację trzeba przynajmniej raz na pół roku przedmuchać podzespoły sprężonym powietrzem. Ogólnie ja mam takie zdanie , że laptop nie został skonstruowany typowo do gier.

komentarz 12 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
komentarz 12 marca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Może nie ale przeciętnego Kowalskiego nie stać na taki komputer. Porównaj sobie komputer stacjonarny za 4000 zł a laptopa za taką samą kwotę.  Komputer stacjonarny łatwo rozbudować, modyfikować a o laptopie ciężko jest coś takiego powiedzieć. Przepraszam za off-top.
komentarz 12 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Ja tak tylko żartuję, proszę nie bij :D
komentarz 12 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
A tak serio, to sprawdziłbym, czy port jest dobrze zamontowany.
komentarz 13 marca 2017 przez niezalogowany

sprawdziłbym, czy port jest dobrze zamontowany.

A jak to zrobić? 

komentarz 13 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Jak się nie znasz, to lepiej sam nie grzeb, bo jeszcze wyrwiesz, daj jakiemuś majstrowi, nie spojrzy.
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witaj.

Mógł byś dokładniej sprecyzować jaki podzespół się tak grzeje? Procesor czy karta grafiki? Podaj dokładnie specyfikacje laptopa bo to troszkę ciężko określić gdy się nic nie wie.
komentarz 13 marca 2017 przez niezalogowany

Laptop to Asus G750JS: nie mam pojęcia, co się grzeje, stawiam na procesor, ale nie rozumiem, dlaczego dostaje "gorączki" na telewizorze, a na wbudowanej matrycy nie.

komentarz 13 marca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Sprawdź temperaturę podzespołów komputera gdy podłączasz laptopa pod telewizor programem HWMonitor. Czy ostatnio aktualizowałeś sterownik grafiki? Ja swego czasu miałem laptop Lenovo Y580 też miał dwie karty graficzne i w nim był taki myk , że gdy podłączałeś do telewizora lub monitora to działała tylko ta zintegrowana karta HD, a dedykowana nie działała. GTX pracował tylko na wbudowanej matrycy. Może u Ciebie jest podobnie?
komentarz 14 marca 2017 przez niezalogowany

No dobra, sprawdziłem (chyba) wszystko i sytuacja przedstawia się następująco:

1. Bez roztrząsania: temperatury w normie. Zarówno GPU jak i CPU.

2. Komputer nie przechodzi w stan uśpienia, jeśli jest otwarty. Usypia zarówno na TV jak i na matrycy jeśli go zamknę. Tylko, że nie mam już pomysłu, gdzie to poustawiać, żeby nie usypiał. Powyłączałem hibernację, reakcję na zamknięcie pokrywy ustawiłem na "nic nie rób" we wszystkich planach zasilania. Użyłem nawet komendy powercfg /hibernate off (rzecz jasna w CMD jako administrator).

Czy gdzieś jeszcze można coś wyłączyć, żeby komputer dalej normalnie działał?

komentarz 30 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Hej.

Sprawdź najpierw w  programie CPU-Z jakie masz karty graficzne.

Sprawdź ich dane techniczne czy obsługują Twoje rozdzielczości jaki masz telewizor cali FHD 4K? możliwe że karty graficzne nie są w stanie obsłużyć Twojej rozdzielczości telewizora i wtedy procesory graficzne mocno się grzeją.

Nie wiem na jakich też detalach grasz w grę na telewizorze.

Moim zdaniem sprawdź jak grzeje się laptop przy odtwarzaniu youtube a gry w którą grasz sprawdź ile fps itd.

Większa matryca po hdmi na zewnątrz to grafika się grzeje też tak miałem i można uśmiercić szybko chipset graficzny przez to że tak się grzeje.

Żebyś mu czasem nie musiał robić refubish pochodzi rok i też padnie.

Dodatkowo jaki to laptop? marka?
komentarz 3 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Telewizor 55", ale zarówno matryca, jak i telewizor są FHD (1080). Detale różnie, Wiesiek jest dość wiekowy, to max, w NFS zostawiłem domyślne ustawienia. Link do dokładnej specyfikacji jest w pierwszym komentarzu do tej odpowiedzi (Asus G750JS). Ustawień grafiki nie zmieniam na potrzeby telewizora, wyszedłem z założenia, że jak w 1080 ciągnie na lapku, to na tv też i nie ma sensu grzebanie w ustawieniach. Poza tym, jak pisałem wyżej: temperatury są w normie, wg mnie to coś jest pochrzanione w ustawieniach zasilania Win10.
komentarz 4 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

Nie wiem ile masz tam wiatraków i odpływów ciepła w tym laptopie.

Możliwe że wiatrak nie nadąża odprowadzać ciepła bo ma małe prędkości.

Niektóre laptopy mają po dwa wiatraki i odpływ ciepła wentylacyjnego po obu stronach laptopa a zasysa powietrze od dołu.

Jak grasz zrób mu jakieś większe podstawki od dołu na czterech rogach.

Może jak masz gdzieś go położone to ma problem z zasysaniem powietrza.

Przecież nie zamontujesz turbiny z wiatrakami w stole aby go chłodziły od spodu.

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zadbac-o-chlodzenie-laptopa-podstawka-z-drewna

https://www.youtube.com/watch?v=ftH-0hSGIYw  >ten filmik dużo podpowiada.

komentarz 11 kwietnia 2017 przez niezalogowany

Czy w ogóle czytasz co ja piszę? Trzeci raz:

TEMPERATURY SĄ W NORMIE (PRZY PODŁĄCZENIU TV TEŻ), IMO PROBLEMEM SĄ USTAWIENIA ZASILANIA W WIN10, ALE NIE MAM POMYSŁU JUŻ CO PRZESTAWIĆ.

komentarz 11 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Widocznie ten laptop tak ma.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 3,028 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,154 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
+1 głos
9 odpowiedzi 4,687 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Squer Obywatel (1,170 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...