• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy nauka C++ utrudnia późniejszą naukę Pythona?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,159 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ethelt Nowicjusz (160 p.)
Dzień dobry, pytanie zostało postawione już w tytule. Wiem, że może wydawać się dość głupie, ale w sieci widziałem dużo opinii, że po nauce C++ bardzo trudno jest się przestawić na Pythona, czy jest to prawda?

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2017 przez Sławomir Własik Nowicjusz (160 p.)

Pytanie trochę bezzasadne. Znajomość jakiegokolwiek języka programowania nie utrudnia nauki innego. Wręcz przeciwnie - pomaga. Wiem, co piszę, mam za sobą nawet języki które odeszły praktycznie w niepamięć. Poza tym nauka programowania a nauka konkretnego języka to nie do końca to samo. Umiejętność programowania to umiejętność rozwiązywania problemów a znajomość konkretnego języka to tylko narzędzie do rozwiązania problemu.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Netteria.NET - oprogramowanie na zamówienie

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez Marchewka900 Bywalec (2,970 p.)
Według mnie jeśli masz ochotę uczyć się Pythona, to się ucz, nie ma co :) Jeśli chcesz, to pokonasz wszelkie trudności. Nie wierzysz? A przypomnij sobie, jak startowałeś w programowaniu :)
komentarz 9 marca 2017 przez Ethelt Nowicjusz (160 p.)
Tak w sumie to właśnie startuję :P Troszkę liznąłem Pythona (2-3 rozdziały tutorialu z dokumentacji) i teraz oglądam kurs C++ u pana Zelenta. Ogólnie moim problemem jest to, że nie jestem pewien w jakim kierunku chcę się edukować, by zdobyć jakąś pracę.
komentarz 9 marca 2017 przez Marchewka900 Bywalec (2,970 p.)
Spróbuj wszystkiego ;) Jeśli wszystko ci się podoba, patrz na kody źródłowe różnych języków i wybierz najładniejszy :P No wiesz, trzeba się ogarnąć i pomyśleć :)
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Po głębszej nauce C++ przesiadka na Pythona jest bardzo przyjemna. Tak wynika z mojego doświadczenia i kilku moich znajomych. C++ pozwala Ci zrozumieć OOP na niskim poziomie, np. implementację przeciążonych operatorów czy implementację listy (choć jest już w STL). W Pythonie tym się nie martwisz, dostajesz gotowe narzędzia i z nich budujesz coś większego. Znając C++ najpierw musisz zbudować (lub dopracować) niektóre narzędzia i dopiero wtedy możesz zacząć właściwą konstrukcję.

Ogólnie moim problemem jest to, że nie jestem pewien w jakim kierunku chcę się edukować, by zdobyć jakąś pracę.

Sam przez długi czas miałem taki dylemat i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że docelowym językiem z którym chciałbym pracować, jest Python.

komentarz 10 marca 2017 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Też stoje przed wyborem pomiędzy pythonem i jego frameworkiem django a C++. Zawsze lubiłem C++ lubie jego składnie jego OOB. Wielkie możliwości jakie daje ten język. Mamy jakby większą kontrolę, że tak powiem niż w przypadku Pythona, w którym denerwuje mnie to, że jest jakby taki uproszczony. Nie definiuje się typów zmiennych, składnia też jest uproszczona. Dodatkowo jest to język skryptowy z interpreterem, a nie z kompilatorem. To trochę na minus jeżeli chodzi o optymalizacje, którą lubię.

Nie wiem czy projektować strony internetowe w Django, czy może programować w C++ np. gry z wykorzystaniem SFML.

Osobiście to już pracujesz?
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
W Pythonie musisz pilnować spacji i wcięć, a reszta podobnie. Kwestia przyzwyczajenia, chociaż programiści Ruby on Rails zamiast JavaScript wybierają częściej CoffeScript bez klamerek.
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nieprawda. Statystyki mówią coś wręcz przeciwnego. Osoby programujące w C++ najczęściej wskazują jako 2 język którego używają właśnie Python. Poszukaj informacji które publikuje jeden z producentów IDE dla wielu języków czyli JetBrains.

 

https://d3nmt5vlzunoa1.cloudfront.net/clion/files/2015/07/CPP_infogr.png
komentarz 10 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)

Na tej grafice C# jest przed JavaScript, dobre laugh

komentarz 10 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Zerknij do Tiobe Index i przestaniesz się dziwić.. http://www.tiobe.com/tiobe-index/

PS. Zawsze warto przeczytać jakie dane są zbierane, w jaki sposób i jak są prezentowane. Stąd nie będzie wyciągania nieuprawnionych wniosków np. "w jakim języku powinienem programować żeby najlepiej zarabiać" :-) No ale zbaczam z głównego tematu...
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
c++ jest językiem niższego poziomu od pythona więc będzie nawet łatwiej IMO.
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Ethelt Nowicjusz (160 p.)
Dzięki wszystkim za odpowiedź, w takim razie zacznę od nauki C++, a potem pouczę się Pythona.
1
komentarz 10 marca 2017 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Ja Ci osobiście powiem, że C++ to najlepszy język na start. Zrozumienie C++ pozwala Ci na łatwiejszych zrozumienie innych języków.
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Ja się obecnie uczę  c++ i Pythona. Nie mam problemu z przejściem z jednego kodu na drugi. Osobiście bardziej mi odpowiada składnia c++ ale jak się myśli nad tym co się robi to i brak nawiasów nie przeszkadza.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 414 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 893 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Python przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w Python przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...