• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Pythona

Object Storage Arubacloud
0 głosów
892 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Python przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
Cześć, chciałbym zacząć powrotną naukę Python'a którą już kiedyś przerabiałem za pomocą "książki" pt. "automatyzacja nudnych zadań z Pythonem". Mam kilka pytań do was na które chciałbym otrzymać odp.

1. Kontynuować dalej naukę z tej książki?

2. Jeżeli nie książką pt. "Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem" to jaka inna (Koniecznie j. Polski)?

3. Są jakieś fajne kursy VIDEO odnośnie Pythona w j. Polskim?

Dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi!
komentarz 11 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

* w języku polskim

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

1. Książki już w momencie publikacji są przedawnione - choć to tylko moje zdanie

2. Przejdź do punktu &3,

3. Kursy w j.Polskim mogę polecić jedynie dwa:

https://www.youtube.com/user/piotrek54PL

https://www.youtube.com/channel/UC7ZKuNcVBaAfwutmNZrs-oA

Niestety dobre Polskie kursy to nisza, może znajdą się jakieś płatne ale nie sprawdzałem więc nie mogę polecić.

komentarz 11 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

* w języku polskim

* polskie kursy

1
komentarz 12 lipca 2019 przez niezalogowany

@Tpk, Książki już w momencie publikacji są przedawnione - choć to tylko moje zdanie

Jak bardzo aktualnej książki potrzebujesz, ucząc się podstaw języka? Python (czy też właściwie dowolny inny język programowania), to nie jest jakiś super-duper-wy*ebany-w-kosmos-frejmłork-dżawaskript, którego po sześciu miesiącach nikt nie używa, bo zdążył się zrobić passe.

komentarz 12 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 12 lipca 2019 przez RafalS
@ZlapZabijZakop trafiłeś w sedno. Nie lubię przesadzania z szybkością zmian w IT. Takie twierdzenia trącą troszkę przechwalaniem się programistów jacy to my jesteśmy super inteligentni i jaki nasz rynek jest wymagający. Uczymy się 64 godziny dziennie, żeby nadążyć za zmianami.

Prawda jest taka, że podstaw takiego pythona z powodzeniem nauczysz się z dowolnej książki, która omawia pythona 3, wydanego ponad 10 lat temu.

Jako przykład tego, że przeciętny programista nie ustawia budzika na 3 w nocy, żeby jak najszybciej przeczytać release note'sy kolejnej minor wersji mogę podać, że w pythonie 3.4 (2014) weszła obiektowa reprezentacja ścieżek - pathlib. A 5 lat później masa programistów nawet nie słyszała o pathlibie. Nie mówiąc o używaniu. Co w sumie nie jest takie straszne, bo użycie gołego stringa często jest wystarczające, ale warto wiedzieć, że coś takiego istnieje.

Ciekawszy jest fakt, że część firm tworzy dzisiaj kod pod pythona 2, a na polskich uczelniach wciąż się go uczy.
komentarz 12 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

@jpacanowski Wiedziałem, że znajdzie się jakiś purysta językowy ~ czasami liczy się przekaz nie forma ;)

@ZlapZabijIZakop Zasada jest prosta należy się uczyć z najświeższego źródła jakie jest tylko dostępne a takim jest jedynie dokumentacja (wiem początkujący na tym etapie nie musi znać się aż tak dobrze ale zdecydowanie są lepsze formy pozyskiwania wiedzy). 

Sory ale dla mnie nauka programowania z książki to trochę tak jak uczyć się jeździć samochodem oglądając filmy.

@RafalS  Nawet ja bardzo często oglądam jakieś stare konferencje dla dev'ow z przed kilku lat na których dowiaduje się nowych dla mnie rzeczy ale bez rozwoju zaczniemy się w końcu cofać. To, że w części firm korzysta się jeszcze z Pytona 2 to wcale dobrze o nich nie świadczy - utrzymują coś co działa bo wciąż działa... 

 

 

 

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Koniecznie j. Polski

Sam Python jest po angielsku; dokumentacja jest po angielsku (ba, nie ma oficjalnej dokumentacji po polsku); ogólnie dość trudno jest o porządne materiały w innych językach.

Samą książkę osobiście lubię (przynajmniej po tym, jak oglądałem jej oryginalną darmową wersję webową po angielsku; nie wiem, jak bardzo druk polski się różni zawartością) jako pierwsze zderzenie z językiem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w Python przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,076 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2019 w Python przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 799 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Python przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...