• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niska prędkość pobierania przez przeglądarkę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,602 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Avenue Użytkownik (940 p.)
Witam, mam specyficzny problem, który polega na tym, że gdy pobieram plik przez przeglądarkę to prędkość wacha się od 4kb-800kb/s, głównie jest to 50-150, czasami skacze do 500, potem spada do 50 i znów skacze do 500, ale głównie średnia prędkość to max 150 kb/s

Internet mam "DO" 10MB, minimalne łącze to 1024 kb/s, na speedtest prędkość pobierania to około 1Mb/s

Gdy pobieram plik np. z mega.co.nz to prędkość poibierania jest normalna, bo wynosi te 700-800 kb/s (nie chodzi mi  o prędkość, gdy plik już się pobierze XD)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Prędkość internetu podaje się w "bitach, a nie jak myślisz w bajtach. 10 m(bitów) to jest ... uwaga ... koło 800kb/s ???? mogę się znacznie mylić, ale na pewno jest mniej, znacznie mniej. Nie masz problemu z internetem,
komentarz 9 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)
Chyba nie zrozumiałeś, wiem co to bit i bajt, ale problem polega na tym, że nieraz prędkość mojego pobierania to 5kb/s (wacha się od 5 do 50, czasami skoczy do 150 max), jeszcze rzadziej pobiera średnio z prędkością 150-400, czasami, ale to bardzo rzadko prędkość jest normalna, czyli te średnio 700-800 kb/s, ale czasami również spada z tego 800 kb/s do 5kb/s i leci znów do góry. Gdyby wszystko było ok to miałbym stałą prędkość, czyli 800kb/s, ale tak nie jest, bo jak napisałem wyżej w 80% plik o wadze 10mb pobiera mi się kilka/naście minut, bo prędkość to 50kb/s... Problem nie występuje gdy pobieram coś z mego.co.nz itd
komentarz 9 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
W takim razie jak łączysz się przez wi-fi, albo masz wi-fi z rutera to ktoś ci może podbierać internet, W kali linux sprawdzasz to poleceniem airodump-ng wlan0.

Serwer z którego pobierasz nie wyrabia z wysyłaniem do ciebie plików, bo serwer jest zbyt słaby na dany przepust i jest po prostu przeciążony.

Serwer ma ograniczenie wysyłania plików.
komentarz 10 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)
Jest tak samo z wyłączonym wi-fi i jest tak, gdy pobieram z większości źródeł, czyli np. steam, losowy plik np. ss`y jakiegoś gracza cs, jakieś zdjęcie, nie ma wyjątków, zawsze prędkość to max 150kb/s
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)
ref
komentarz 10 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)
ref

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Duchuu Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 608 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...