• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mimo dobrego łącza internetowego, prędkość pobierania jest strasznie niska. Dlaczego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
48,115 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
zamknięte 12 listopada 2016 przez Dawid_Predecki

Witam! Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum (zarejestrowałem się rok temu, ale niestety nie korzystałem), dlatego z góry przepraszam, jeżeli temat został założony w złej kategorii.

Do rzeczy.

Posiadam internet radiowy o prędkościach 10 Mb/s pobierania i 3 Mb/s wysyłania. Mój problem polega na tym, że prędkość pobierania (obojętnie z jakiego źródła) jest strasznie niska (wynosi około 50-100 KB/s). W speedteście prędkości wynoszą odpowiednio 3-6 Mb/s pobierania i 1-2 Mb/s wysyłania. Sprawdzałem już router i wszystko jest ok, dodatkowo sprawdzałem jak działa internet bezpośrednio "po kablu" i problem również występuje. Pisałem do dostawcy (niestety dodzwonić się nie można) już kilka razy, ale On stwierdził że u nich jest wszystko dobrze i że nie jest w stanie mi pomóc. Co może być przyczyną problemu? 

 System operacyjny: Windows 7 Professional, Windows 10 Home, Android 4.4.2; 5.0.1; 6.0

 Router: ASUS RT-N56U                                     

komentarz zamknięcia: Rozwiązne
komentarz 3 lutego 2019 przez Nostii Nowicjusz (100 p.)
Mam pytanie, czy rozwiązałeś problem? Jeśli tak proszę o podpowiedzi co mam zrobić ponieważ mam ten sam problem
komentarz 4 lutego 2019 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Zmieniłem dostawcę ;)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Przyczyną może być wiele rzeczy. Te najpopularniejsze to jakiś wirus, dodatek, który ściągałeś ostatnio i dodał się do przeglądarki, firewall albo antywirus. Mogą też być sterowniki karty sieciowej. Sprawdź też na początku wykorzystanie sieci, wejdź w menedżer zadań --> Sieć i sprawdź, czy jak masz odpaloną samą przeglądarkę i nic więcej nie robisz czy Ci ciągnie neta. Może jakieś aktualizacje lecą w międzyczasie do jakiś programów. Może masz niektóre programy, które na bieżąco pobierają jakieś informacje z neta i obniżają prędkość pobierania.
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Sprawdzałem to już wcześniej, ale zauważ, że problem nie występuje tylko na jednym komputerze, a na kilku urządzeniach. Nawet jeśli pracuje tylko jedno to i tak pobieranie jest tragiczne.
komentarz 10 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Z jakiej firmy ciągniesz neta? Masz sam router czy z modemem? Tu może być wiele przyczyn sprzętowych, czyli np. walnięty port, problem z kablem koncentrycznym, może źle ustawione sterowniki w routerze (przy resecie urządzenia ustawiane są zawsze na początku jego prędkości download i upload). Może Twój router, który zakładam po nazwie, że nie jest od firmy od której masz internet, przestał być kompatybilny, źle są ustawiane jego parametry przez sieć. A to, że pisałeś do firmy u nich wszystko okej, to wiesz, że mogą bajki opowiadać. Musieli by po pierwsze wejść w Twoją sieć i Cię dosłownie prześwietlić, a możliwość taką mają. I nawet jak im wyszło to co Tobie, to mogli stwierdzić, że wszystko jest okej. Jeszcze ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy, to że skończył Ci się transfer danych, jeśli masz ustawiony limit.
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Nie mam żadnego limitu. Moim dostawcą jest ING-NET. Na dachu zamocowana jest antena i od niej kabel idzie prosto do routera (port WAN). Router był kupiony w marcu tego roku więc wydaje mi się że to nie jego wina. Poza tym napisałem że bezpośrednio po kablu problem też występuje. Kabel był sprawdzany nie dawno specjalnym miernikiem i wszystko było ok.
komentarz 10 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Pozwoliłem sobie sprawdzić: http://www.ingnet.pl/home,9,internet_przewodowy.html

Dobrze trafiłem? W nocy jak ściągasz w tej ich ofercie to też ta sama prędkość ściągania? Nic się nie zwiększa?
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Ja mam akurat bezprzewodowy, ale w tabelce na stronie różnica jest tylko w cenie. I tak w nocy też jest problem. Znaczy się, niby pobiera szybciej ale są to prędkości rzędu 2 Mb/s, czyli nadal nie to co powinienem mieć.
komentarz 10 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Ostatnie już co mi przychodzi do głowy, ale pewnie i to robiłeś - zrestartować urządzenie. Pewnie jest przycisk na routerze "reset".

Ale może też potrzebny jest reset przez przeglądarkę, czyli wpisuje się tak jak w moim przypadku w przeglądarce adres: 192.168.1.1 i z tego miejsca resetuje i zmienia ustawienia.
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Reset routera jest na porządku dziennym. Niestety i to nie pomaga. Dzięki wielkie za chęci ;)
komentarz 10 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Nie ma problemu. Widocznie będziesz musiał zareklamować urządzenie. Przyjedzie jakiś technik i zdiagnozuje osobiście. Może stwierdzi, że potrzebna będzie wymiana routera na nowy, albo anteny na dachu. Może z nią też jest problem, może źle ustawiona, może zabrudzona, bo jakiś ptaszek na niej siedział. :) Ale to już szukanie przyczyny na siłę. ;)

Powodzenia. :)
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
jestes pewny ze zrodla sa dobrej jakosci?
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Obojętnie skąd pobieram, prędkość jest niska. Nawet na tych stronach, gdzie jakiś czas temu pobierałem z maksymalną prędkością. Wszędzie występuje ten problem.
komentarz 10 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
I caly czas masz ten sam internet?
komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
No tak, cały czas ten sam radiowy. Umowa kończy się dopiero w grudniu przyszłego roku.
komentarz 10 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 10 listopada 2016 przez mbabane

a od jak dawna ten problem jest?

I podaj przykladowe zrodlo z ktorego sciagasz pliki

 

I czy probowales robic testy bez podlaczonych pozostalych urzadzen (pewnie robiles, ale warto zpaytac, w koncu nic to nie kosztuje)? Przepraszam nie doczytalem komentarza z 2 posta

komentarz 10 listopada 2016 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Ten problem akurat występuje od paru dni. Przykładem źródła może być choćby sklep play na androidzie, strony z programami komputerowymi (komputerswiat.pl instalki.pl itp.) i inne tego typu strony.

Próbowałem bez podłączonych pozostałych urządzeń jednak to nie pomogło.
1
komentarz 10 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jesli z kompem jest wszystko ok, to ciezka sprawa, byc moze problem jest u dostawcy i osoba z ktora rozmawiales jest nie powiadomiona o jakis problemach technicznych, takie cos lubi tez "samo przejsc". Jest to radiowy internet wiec jesienia jest bardzo latwo o zle warunki i zaklocenia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,410 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,447 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...