• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto uczyć się javy na androida czy poczekać na swifta na androida?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,104 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Java przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Chciałbym pisać aplikacje na androida i wrzucać je na sklep play. I mam dylemat czy uczyć się javy czy czekać na swifta na androida?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybrane 6 marca 2017 przez Karol Ołtarzewski
 
Najlepsza
Skąd pomysł że będzie można programować w swifcie na Androida? Swift to appl'owski twór i wątpię żeby była możliwość tworzenia w nim aplikacji na androida. Bierz się za javę.
1
komentarz 5 marca 2017 przez koczurekk Gaduła (3,420 p.)
Swift jest otwartoźródłowy i wspiera wstawki C, więc de facto już można w nim pisać na Androida korzystając z jakiejś biblioteki która to ogarnie. Inna sprawa, że to droga przez mękę i nie polecam.
komentarz 5 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Rzeczywiście znalazłem jakąś bibliotekę do pisania na androida w swifcie, ale raczej nie warto się tego uczyć jako początkujący, ze względu na mało materiałów w internecie, a jako doświadczony nie warto ze względu na mało miejsc pracy.
komentarz 5 marca 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
komentarz 5 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Sugeruję czytać ze zrozumieniem. Szczególnie 2 część tegoż artykułu. Inwestycja w naukę języka Java, bardzo łatwo Ci się zwróci. Równocześnie warto uczyć się Swift'a który nie jest szczególnie trudny.
komentarz 5 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

To tylko spekulacje jakiejś stronki, pokaż mi jakieś oficjalne informacje. A nawet pierwsze zdanie tego artykułu brzmi "Swift prawdopodobnie niedługo będzie językiem programowania dla Androida." Tak więc bez żadnych oficjalnych informacji nie ma co się tym sugerować, póki co jest tylko nieoficjalna biblioteka. Oczywiście mogę się mylić, nie udało mi się znaleźć żadnych oficjalnych informacji, możesz mnie wyprowadzić z błędu.

komentarz 5 marca 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)

ok ok to teraz poleć jakiś kurs do tego swifa'a laugh

komentarz 5 marca 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Tylko tym się sugerowałem i żadnych informacji odnoszących się do swifta na androida nie znalazłem.
komentarz 5 marca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Ten wpis jest sprzed roku. I jak, już się pisze te apki w Swifcie czy dalej Java? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 5 marca 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)

winkChyba zaczne zabawe z jawą

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 843 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Java przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2018 w Android, Swift, Symbian przez Jasnygwint Początkujący (330 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...