• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto uczy się Javy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
842 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Java przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
edycja 9 sierpnia 2017 przez xmigox
Konkretnie tworzenie aplikacji mobilnych. I czy lepiej iść od razu w androida czy najpierw java "desktopowa". Dodam że miałem już trochę do czynienia z programowaniem obiektowym.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 20 sierpnia 2017 przez xmigox
 
Najlepsza
Skoro pewnie się czujesz w OOP to uderzaj Androida. Dwa lata temu Javę zacząłem od Androida i było spoko.

A jak się czujesz w JS? Bo jest też React Native.
komentarz 9 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
W JS również coś tam pisałem, całkiem ciekawy język. A z jakich kursów / książek zacząłeś naukę androida?
komentarz 9 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

To były akurat praktyki w firmie,  która specjalizuje się w mobile devie laugh

Ale polecam Ci ogarnąć jakie są komponenty, layout. Combo Android Developer dokumentacja + stackoverflow.com i jest na prawdę spoko. Spójrz tam do mnie jak to wygląda 

https://github.com/Serenitsu/Xplore-App

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Też miałem się uczyć Javy 8, ale wybrałem Kotlin po tym jak JetBrains i Google połączyły siły. A do tego jest to język Open Source w porównaniu do Javy od Oracle i nastrojów tej korporacji. Kodzę w Kotlinie na Open-JDK i jest ok. Wpierw zaczynałem od Scala, ale Kotlin jest dużo prostszy do nauki. Zapewne za jakiś czas do Kotlina powstanie kilka dobrych frameworków webowych, a może już są. Ogólnie rzecz biorąc Kotlin to taka nowsza i przyjemniejsza Java, konkurencja dla Swift. Siedzę na Linux więc wybrałem Kotlin.

http://nilhcem.com/swift-is-like-kotlin/
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Jeżeli znasz programowanie obiektowe jako tako, to w androidzie sobie poradzisz. Chociaż jakoś ostatnio zrobił się boom na Kotlina jeśli chodzi o robienie apek na antka, podobno Java idzie w odstawkę.
komentarz 9 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)

No właśnie też mi się coś takiego obiło o uszy ale...

komentarz 9 sierpnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

No teraz to nie ma co porównywać jak wszystko jest na Javie. Natomiast podobno Kotlin ma być oficjalnie dedykowanym językiem do pisania Androidowych apek, więc kto wie jak to będzie wyglądało po wyjściu następcy Nougata.  

komentarz 9 sierpnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Tak czy owak możesz śmiało w Javie pisać. Zawsze czegoś się człowiek nauczy, a potem przesiąść się nie będzie tak ciężko.
komentarz 9 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Jednak z czasem jestem coraz bardziej przekonany do Kotlina, znasz jakieś kursy etc?
komentarz 9 sierpnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Nie programowałem nigdy w Kotlinie. Natomiast jeśli chodzi o kurs, to gdybym ja takowego poszukiwał, to na yt bym wpisał "Kotlin Android Course from scratch" i po lajkach coś wybrał.
komentarz 9 sierpnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Kotlin jest świetny Derek Banas na YT bardzo go chwali, jest prosty składniowo, składnia przyjemna, szybki, ma wiele ułatwień i wcale nie musisz znać Javy aby zaczynać z Kotlin. Na YT znalazłem cztery kursy do niego w tym jeden po Polsku.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Jeśli chcesz to są różne alternatywy dla Javy na andku (podobno Kotlin daje radę). Najlepiej coś tam porób w zwykłej Javie żeby nauczyć się solidnych podstaw (adnotacje, interfejsy, kolekcje, klasy itd) a później dopiero przeskocz na Androida

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,104 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 451 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Java przez matmati2003 Użytkownik (620 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...