• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Matryca laptopa vs monitora.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
zamknięte 10 lutego 2017 przez Szymon Lisowiec
Witam,

Generalnie trudnię się z takim problemem, że dając dwa inne odcienie białego obok siebie na wyświetlaczu laptopa zlewają się one, a na monitorze widoczne są poprawnie. Czego to wina i czy da się coś z tym zrobić?

Zdjęcia tej samej strony na monitorze i laptopie:
Laptop: http://i.imgur.com/DVqz76g.png
Monitor: http://i.imgur.com/to7kzik.png
komentarz zamknięcia: komentarz 52 sekund temu przez użytkownika Szymon Lisowiec Mądrala (6,440 punkty) Włączyłem kalibrację wbudowaną w ustawiania Windows, pobawiłem się gamą i jest ok. Oczywiście nadal jest różnica w kolorach, ale nie tak, aby nie było widać odcienia białego na białym. :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Matryca w laptopie jest niższej jakości i nic nie da się z tym zrobić. Możesz zakupić specjalny kalibrator do monitorów, ale w tym przypadku to też nic nie da, najlepiej współpracują one z droższymi monitorami.
komentarz 10 lutego 2017 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Włączyłem kalibrację wbudowaną w ustawiania Windows, pobawiłem się gamą i jest ok. Oczywiście nadal jest różnica w kolorach, ale nie tak, aby nie było widać odcienia białego na białym. :)
 

Ogólnie bardziej obawiałem się tego jak użytkownicy widzą moje strony. ;p
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dobre monitory ma LG Curved taki 34 cale 21:9.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 17,286 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Przemek Gaffka Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 532 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mateusz16 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,242 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...