• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podlaczenie laptopa z uszkodzona matryca do monitora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
17,279 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Przemek Gaffka Początkujący (490 p.)
Witam. Mam laptopa z rozwaloną matrycą. Dzisiaj mi przyszedł monitor więc mam pytanie. Jak mogę podłączyć laptop do monitora na hdmi bez używania ekranu w laptopie? Proszę o pomoc.
komentarz 13 października 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Podłącz normalnie, na klawiaturze masz przycisk do zmiany monitor-matryca (u mnie tak jest).
komentarz 13 października 2016 przez Przemek Gaffka Początkujący (490 p.)
Próbowałem. Problem jest w tym że na. monitorze pisze że można tak zrobić za windows 7/8 a ja używam 10. Do monitora dodana była płyta ze sterownikami.
komentarz 13 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ja mam stary monitor belibea, ma chyba z 10 lat i tez mam windows 10 i ja podlaczylem i mialem obraz, jak chcialem uzywac 2 to wtedy prawy i opcje grafiki i ustawialem.oba, a jest mozliwosc zeby ikonki byla na bocznym, czyli dodatkowy monitor jest traktowany jako glowny
komentarz 13 października 2016 przez Przemek Gaffka Początkujący (490 p.)
To mój drugi monitor. Wcześniej miałem jakiegoś acera z vga wiec musiałem kupować konwentery hdmi-vga które sie łatwo niszczyły. Na tym gdy go podłączenie nie reaguje.
komentarz 4 marca 2021 przez Kate88Fox Nowicjusz (100 p.)

@Przemek Gaffka, witam, odświeżam temat z jedną "drobną" różnicą. Mój laptop Lenovo ma rozwaloną matrycę i za wyświetlacz robi mi tv Samsung (jako drugi ekran). Jakiś tydzień temu po odważyłam się odświeżyć Windowsa (8.1) bo masa była śmieci, resztek i ogólnie były błędy. Bałam się, że po przywróceniu ust. fabr. laptop z automatu odpali swój ekran, na szczęście ustawienie drugiego ekranu pozostało (nie kumam dlaczego, ale ulga wielka). Z Windowsa 8.1 zrobiła mi się 8 więc zachciało mi się mieć 10 a ostatnio wpadła mi w ręce płyta z KŚ.

Skoro ostatnio zasiorbało drugi ekran (tv) mimo zmiany z 8.1 na 8, to zaryzykowałam. Na początku wszystko ok., przygotowania, spr miejsca, i jakoś po trzecim loadingu pierwszy restart, więc ekran się rozłącza... I niestety już się nie włącza. Moja rozlana matryca miga jak głupia więc wiadomo... Pech to pech. Zna ktoś z Was może wyjście z tej sytuacji? Nawet nie wiem na jakim etapie jest proces a nie chciałabym Lenki traktować chamskim zamykaniem... Z góry dzięki za pomoc! 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Podłącz monitor, zaloguj się do systemu, jeżeli hasło było ustawione i wciśnij kilka razy Windows + P. Może trzeba będzie potwierdzić enterem. Wszystko na ślepo. ;)

0 głosów
odpowiedź 13 października 2016 przez LisekPL Bywalec (2,920 p.)
Jeśli masz system Windows 10 lub Windows 8. To wystarczy że klikniesz kombinację klawiszy Win+P, następnie strzałkę w dół i Enter. W ten sposób przestawisz wyświetlanie na duplikowanie ekranu i na monitorze będziesz widział to co było by wyświetlane na zepsutej matrycy laptopa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,519 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kamil Dziekoński Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...