• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wszystko z C++

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,076 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w C i C++ przez niezalogowany

No i co można powiedzieć o C++? Zapraszam do oceniania C++, napisanie ciekawostek które się zna na jego temat, i opisanie bibliotek. No to ja zacznę :3

  • Został stworzony w 1983r. przez Bjarne Stroustrupa no i oczywiście jego nazwa pochodzi od jego poprzednika, czyli języka C, a te dwa plusiki obok niego oznaczają inkrementację (czyli że C++ jest o jeden lepszy od C ;))
  • Jedna z bibliotek do gier 2D: SFML, podobno najlepsza, nie wiem, jak używam tylko SFML-a ;)
  • Jedna z bibliotek do programów okienkowych: Qt, chyba też najlepsza, ale wiem na pewno, że jest lepsza od Buildera ;)

Teraz twoja kolej, a tutaj wam daję link do innego (mojego :3) pytania na podobny temat ;) https://forum.pasja-informatyki.pl/7254/ciekawostki-o-informatyce

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Bibliotek jest dużo i do różnych celów. SFML, SDL, Allegro to takie najbardziej znane biblioteki do C++ w przypadku gier. Do programów okienkowych polecane jest Qt, wxWidgets, GTK+, .NET. Dużo by rozpisywać ale C++ moim zdaniem to klasyk i podstawa, by go znać :)
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
O właśnie! Allegro to też biblioteka do gier 2D, ale jaka według ciebie jest lepsza? SFML, czy Allegro, bo trochę o tym poczytałem i wyszło mi że SFML lepszy O_o No i dlatego wybrałem SFML-a :3
komentarz 22 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Allegro i SDL są strukturalne, jednak nauka programowania obiektowego łatwiej przyjdzie z SFML, które już samo jest obiektowe i wymaga trochę myślenia, moim zdaniem to SFML lepiej się zająć choć nie mówię że hity nie powstają z pomocą innych bibliotek. Pomyśleć że Amnesia czy Starbound to akurat na SDL, co wyglądało że gry to nie jest aż tak czarna magia :D
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
No właśnie! Na początku się zdziwiłem, że Amnesię stworzono w bibliotece do gier 2D, ale potem się dowiedziałem, że przecież używano OpenGL :3
komentarz 22 maja 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
To, że duże gry (i na przykład Steam) używają SDLa, to nic dziwnego. Początkujący często kojarzą SDLa, SFMLa przede wszystkim z rysowaniem 2D, ale w praktyce ta funkcjonalność jest kompletnie ignorowana, bo to nie o to w tych bibliotekach chodzi. Ich podstawowym i najważniejszym celem jest proste, bezpieczne i uniwersalne tworzenie okna w systemie operacyjnem, zarządzanie jego zdarzeniami i stworzenie w nim kontekstu OpenGLa. OGL to biblioteka zajmująca się w 100% grafiką, nie obchodzą jej takie przyziemne problemy jak otwarcie okna w którym w ogóle będzie rysować - do tego właśnie służą takie biblioteki.
komentarz 22 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Na początku było zdziwienie ale dokładnie napisałeś :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 11,194 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w C i C++ przez dariusz Obywatel (1,800 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,410 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w C i C++ przez Gowi Użytkownik (830 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...