• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dalszy rozwój

0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w C i C++ przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)
zamknięte 19 stycznia 2017 przez Mateusz1223
Witam! Do tej pory uczyłem się C++ z kursu opublikowanego na kanale Pasja informatyki. Niestety przerobiłem już wszystkie materiały zarówno z kursy strukturalnego jak i obiektowego i nie wiem co robić dalej. Może kto jest w stanie poradzić mi w jakim kierunku mam się dalej rozwijać - uczyć się nowego języka czy może zmienić srodowisko pracy (aktualnie pracuję na c++ builderze). Docelowo chciałbym nauczyć się robić gry.

Z góry dziękuje.
komentarz zamknięcia: dostałem odpowiedź

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez ガーディアン ガーディアン Mądrala (6,570 p.)
wybrane 13 stycznia 2017 przez Mateusz1223

Najlepsza

http://sfml-dev.org i jedziesz.

SFML - Simple and Fast Multimedia Library, jest to biblioteka do tworzenia gier 2D i nie tylko. Udostępnia moduły m.in. do:

• Obsługi grafiki
  • Obsługi dźwięku
  • Obsługi sieci (TCP, UDP, HTTP oraz FTP, wszystko bardzo proste)
  • Dobre funkcje czasu (chyba z dokładnością do microsekund można pobierać i ustawiać)
  • Utworzenia okna
  • Obsługi urządzeń IO

Na prawdę polecam. Bardzo prosta i posiada bardzo dużą funkcjonalność.

komentarz 15 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)
mam ten kompilator i ponownie sfml zainstalowałem i teraz wyskakują mi errory:

||=== Build: Debug in SFMLproject (compiler: GNU GCC Compiler) ===|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\Config.hpp|201|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\Config.hpp|202|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Time.hpp|34|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Time.hpp|35|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Clock.hpp|35|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Clock.hpp|36|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Err.hpp|32|fatal error: ostream: No such file or directory|
||=== Build failed: 7 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s)) ===|
komentarz 16 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,850 p.)
Wklejasz ten kod: [code]#include <SFML/Graphics.hpp> int main() { sf::RenderWindow window(sf::VideoMode(200, 200), "SFML works!"); sf::CircleShape shape(100.f); shape.setFillColor(sf::Color::Green); while (window.isOpen()) { sf::Event event; while (window.pollEvent(event)) { if (event.type == sf::Event::Closed) window.close(); } window.clear(); window.draw(shape); window.display(); } return 0; }[/code] ? Jeżeli tak i ci wyskakują podobne błędy to sprawdź, czy na pewno codeblocks używa zainstalowanego przez ciebie kompilatora: http://forum.pasja-informatyki.pl/81430/jak-sprawdzac-wersje-kompilatora-code-blocks . Jeżeli korzystasz z kompilatora dedykowanego do twojej wersji sfml, to jedyne co mogę polecić to zmiana codeblocks na visual studio 2015 .
komentarz 16 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)
Dobra są postępy. Już mi działa, ale tylko gdy podpalam przez Code Blocks, gdy odpalam samą aplikacje z folderu bin\debug nie działa.
komentarz 16 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,850 p.)
Powinieneś mieć opcję w codeblocks, aby podejrzeć ścieżkę zapisu projektu. (Pamiętaj, że musisz tworzyć projekt, a nie pojedyńczy plik) Jeżeli ścieżka zapisu jest taka jak mówisz bin\debug i odpalasz właściwy program to nie wiem co może być tego przyczyną. Ja obecnie korzystam z visual studio 2015 i jestem bardzo zadowolony, głównie przez podpowiadanie co przyspiesza pisanie programu nawet o 50% , jak nie więcej.
komentarz 19 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)

Wszystkim bardzo dziękuje z pomoc! smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Inne języki przez Scypyon Gaduła (3,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez michal12334 Obywatel (1,470 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 285 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

61,351 zapytań

107,293 odpowiedzi

223,438 komentarzy

33,037 pasjonatów

Przeglądających: 175
Pasjonatów: 3 Gości: 172

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...