• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie - praca, dalszy rozwój

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Inne języki przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)

Na samym wstępie proszę o bardzo dużą wyrozumiałość.

A więc tak programuje od roku, znam wydaje mi się w miarę dobrze, HTML5, CSS3, JS i uczę się PHP, MySQL oraz RWD i Ruby On Rails(tak to też framework, jednak dopiero zaczynam z tym przygodę). Zdarza mi się sporadycznie tworzyć strony wizytówki dla okolicznych sklepów, jednak w nie w żadnym frameworku.

Kiedy postanowiłem zwiedzić internet w poszukiwaniu informacji na temat wordpressa czy bootstrapa to nic nowego się nie dowiedziałem, na yt znalazłem kurs wordpressa, gdzie moim oczom ukazał się zwykły WYSIG i autor tłumaczył jak z niego korzystać, także o co chodzi z tymi frameworkami tak dokładnie? Jak się ich uczyć? Każda oferta pracy tego wymaga.

Jeszcze raz przepraszam za tak idiotyczne pytanie, naprawdę dużo czasu spędziłem na samodzielnym ogarnięciu tego, jednak mój umysł lepiej radzi sobie ze skomplikowanymi rzeczami, a na takich bzdetach ponosi klęskę.

Przy okazji jak ktoś ma jakieś fajnie książki bądź kursy internetowe związane z AngularJS, Bootstrapem i RWD , to bym był wdzięczny za podesłanie. 

 

 

 

1
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Do Angulara najlepsze materiały, polecam:
https://angular.io/docs

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
wybrane 14 sierpnia 2017 przez Scypyon
 
Najlepsza
Bo wordpress sam w sobie nie jest frameworkiem tylko systemem CMS i platformą blogową.

Framework to zbiór gotowców, ot chodzi o to, żeby nie wymyślać koła na nowo. Na przykładzie bootstrapa - masz klasy, które pozwalają Ci stworzyć układ kolumnowy, w pełni responsywny - masz to gotowe, nie musisz sam tego pisać.

W PHP jest np Symfony (i kupa innych fw) i np dzięki niemu masz autoloader klas, gotową architekturę MVC, Depedency Injection, gotowe klasy obsługujące Request/Response HTTP i masa innych fajnych bardziej lub mniej użytecznych rzeczy.

Ogólnie FW służy temu żeby przyśpieszyć pracę nad tworzeniem oprogramowania i nie wymyślać na nowo tego, co zostało już wymyślone i jest dobre (powiedzmy).
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
to w takim razie po co uczyć się tych wszystkich języków, skoro i tak koniec końców wszystko robimy w FW?
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
- po to żeby wiedzieć co się dzieje w kodzie
- kiedy warto używać FW, a kiedy nie warto
- dla własnej satysfakcji
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
dałem naj, dziękuje bardzo :)
komentarz 14 sierpnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
A nadto dodam, że FW to tylko narzędzie - wciąż używasz języka, to na szczęscie nie jest jakis Drag & Drop czy WYSIWYG. Co więcej, framework nie gwarantuje rozwiązania wszystkich problemów i bardzo często i tak trzeba napisać dodatkowo coś swojego.

Wyobrażasz sobie użyć samego Bootstrapa i nie uzyć własnego kodu? ;)
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
teraz jak już zgłębiłem temat , to rzeczywiście wydaje się to niemożliwe :)

Podobne pytania

–2 głosów
4 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez michal12334 Obywatel (1,510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w C i C++ przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...