• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy dobrze wybierałem rozszerzenia

Object Storage Arubacloud
+1 głos
335 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Offtop przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Cześć !

Mam na imię Marcin Woźniak :-) Jestem uczniem 1LO. Miałem w tamtym tygodniu do wybory przedmioty rozszerzone. Chciałbym iść na kierunek związany z informatyką :-) Wybrałem Matematykę, Fizyka i Język angielski. Proszę o informację o kierunkach itd. (Interesuje się pisaniem stron, i systemy UNIX) przykładowe strony http://parafia.kleczew.pl , http://zwjd.pl , http://biegacze-kleczew.pl . Dziękuje za przeczytanie i pozdrawiam.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Wybrałeś najlepszą opcję. Wbrew pozorom maturę z fizyki łatwiej dobrze zdać niż z informatyki. Matma jest potrzebna na każdą informatykę na studiach. Angielski też ci się przyda jako programista do kursów i dokumentacji. W pisaniu stron to cię może nie rozwinie, ale myślę, że to nie wymaga szkolnej wiedzy tylko wystarczy sama praktyka.

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Przedmioty jak najbardziej słuszne. Natomiast masz jeszcze sporo czasu i wiele może się zmienić do czasu studiów :)
komentarz 4 kwietnia 2015 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Dziękuje Ci bardzo za komentarz :-) PS Fizyka mnie przeraża :/
komentarz 4 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Ale za fizykę jest sporo, zdaje się, punktów :)
komentarz 4 kwietnia 2015 przez Marcin Chmiel Obywatel (1,330 p.)
Na kazdej uczelni jest inny przelicznik. Ale zwykle informatyka ma takim sam przelicznik co fizyka
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Nie bardzo rozumiem. Przedmiotu rozszerzone ? Do czego ? Info o jakich kierunkach chcesz otrzymać? Studiów ? Musisz sam się zacząć rozwijać jak mówi Mirosław - najlepiej metodą Slight Edge.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Marcin Chmiel Obywatel (1,330 p.)
Tak wybrales dobrze, poniewaz te przedmioty brane sa pod uwage podczas rekrutacji na studia. Chodz matura z fizyki jest bardzo trudna. Osobiscie wybralbym informatyke rozszezona, poniewaz uczysz sie tego co bedzie Ci potem potrzebne i uwazam ze matura z informatyki jest duuuzoo prostsza od matury z fizyki. A podczas rekrutacji niestety licza sie procenty. Pozdro!
komentarz 4 kwietnia 2015 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ta ale mój nauczyciel informatyki jest bardzo wolny i napewno ona mnie nie nauczy :-)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez slawek763 Użytkownik (940 p.)
Szczerze sam teraz kończe technikum elektroniczne i zastanawiam się nad informatyką, szczerze Ci powiem, że studia zazwyczaj nie są jakoś bardzo ukierunkowane, na informatyce zarówno będziesz mógł mieć zajęcia z programowania jak i również grafiki, z tego co wiem na kolejnych semestrach możesz sobie wybrać odpowiadające Ci specjalizacje. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Idealne kierunki jeśli chodzi o poziom twojej edukacji. Osobiście radzę ci próbować wszystkich gałęzi informatyki i po gdy będziesz czuł się z czegoś lepszy np. programowanie czy tez grafia a może robienie stron to już podczas szkoły skupieniu się na niej i szkoleniu się w niej .
komentarz 4 kwietnia 2015 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Dziękuje bardzo za komentarz :-)

A z programowanie juz też trochę pracowałem http://zadaniapascal.cba.pl :-)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

Jak chcerz się nauczyć programowania, to inforamtyka rozszerzona w liceum to najlepsze rozwiązanie. IMO

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 10,709 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w Offtop przez goran. Użytkownik (930 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w PHP przez PiotrekPoznan Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...