• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ nazwa pliku ze zmiennej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
844 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w C i C++ przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
edycja 8 stycznia 2017 przez Gambr
Witam. Mój problem polega na tym, że w mojej aplikacji która gdzieś ma zmienną np. string nazwa; user nadaje jej wartość a gdzieś dalej zapisuje dane do pliku .txt i chciałbym nadać mu taką samą nazwę jak jednowyrazowa treść zmiennej. Czy jest to możliwe? Ps. Nie używam edycji w edytorze posta bo korzystam z telefonu i w dodatku z feralnego Windows Phone. Mam nadzieje, że się rozczytacie :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ale gdzie istnieje problem? Nazwę zmiennej znasz, gdyż sam ją zdefiniowałeś w kodzie, czyli bezproblemowo możesz stworzyć/odczytać plik o tej samej nazwie.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Nie. Treść zmiennej uzyskuje od użytkownika.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Już odpowiednio poprawiłem pytanie.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Oczywiście jest to możliwe. Nazwa pliku przesyłana do funkcji otwierającej plik znajduje się w tablicy znaków, czyli bezproblemowo możesz ją zmodyfikować wg własnych potrzeb.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Mam zmienną string x; Po wpisaniu danych usera x="wyraz"; I chce aby plik przyjmował taką nazwe jak wartość zmiennej x. Czyli w tym przypadku wyraz.txt Jak to konkretnie zrobić?
2
komentarz 9 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dodajesz do końca nazwy ".txt". Jeśli pracujesz na obiekcie std::string, to używasz metody append (oraz c_str, jeśli klasa std::fstream nie obsługuje nazw plików w formacie std::string, czyt. standardy przed C++11).

Sam dobrze wiesz, że twój problem jest wręcz trywialny, no ale od tego jest forum… nawet od prostych pytań.

1
komentarz 9 stycznia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

to używasz metody append

(albo plusa `+`)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 323 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w C i C++ przez Marcin Reguła Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 954 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2018 w C i C++ przez foruminfa Początkujący (310 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...