• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wczytywanie danych z pliku tekstowego, praca z plikiem tekstowym w programie c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
946 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w C i C++ przez Patryk Maciejewsky Nowicjusz (120 p.)

Witam. Jestem w trakcie robienia projektu z podstaw programowania na studiach i utknąłem w jednym miejscu a mianowicie. Mam plik tekstowy ( taki jak na zdjęciiu) i chcę z niego pobrać tylko i wyłącznie liczby w kolumnie in. Na przykład do jakiejs tablicy. Nie mam pojęcia jak to zrobić, szukałem w internecie. Myślałem może o ustawianiu się kursorem na pozycji IN i spuszczanie go w dół dopoki wiersze istnieją, jednak o ile umiem ustawić kursor w pozycji o ileś znaków więcej mniej (dzięki seekg), tak nie mogę/nie wiem czy to wgl. możliwe opuszczac kursor w konrektym miejscu w dół wierszami. A może jest na to inna, lepsza opcja? Jestem zielony. Dziękuje z góry za pomoc, a w załączniku przesylam zdjęcie pliku txt.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
A próbowałeś pobrać całą linię do stringa, a potem, jako że pomiędzy kolumnami są spacje oraz  że stringów można bardzo wygodnie używać tak jak tabli co przeskoczyć do tej 11 kolumny i wyciąć to co się w niej znajduje? Coś w stylu pętla while a w niej jeżeli napotkasz na znak niebędący spacją idź dale, jeżeli znak będzie spacją to sprawdź liczbę spacji, jeżeli jest ona równa 10 to pomiń następne spacje aż do znaku i wytnij znaki aż do następnej spacji, jeżeli nie to pomiń następne spacje i zwiększ zapamiętaną liczbę spacji o 1, a potem zamienić ze stringa na int to już nie problem - algorytm jest, może nie najwydajniejszy, ale dosyć prosty - możesz spróbować
komentarz 8 stycznia 2018 przez Patryk Maciejewsky Nowicjusz (120 p.)
Dziekuje za odpowiedź. Zapomniałem dodać że mam wytyczne aby przetwarzając plik nie wczytywać całej jego zawartości na raz do pamięci. Muszę przyjąć że rozmiar pliku jest dużo wiekszy niż dostepna pamięć operacyjna.
komentarz 8 stycznia 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Wystarczy wczytywać po linijce - wczytujesz, wycinasz, robisz swoje, idziesz do następnej itd
komentarz 8 stycznia 2018 przez Patryk Maciejewsky Nowicjusz (120 p.)
okej, dziękuje bardzo, spróbuje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 870 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 493 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w C i C++ przez Paweł Błoch Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...