• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

system przestał wykrywać dysk

0 głosów
83 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (580 punkty)
Witam!

W moim komputerze są 2 dyski na SATA II, HDD i SSD, na którym jest zainstalowany system. Dzisiaj około godziny ósmej uruchomiłem komputer i wszystko działało bez problemu. Po dwóch godzinach uruchomiłem go ponownie, ale system nie wykrywa dysku HDD. W boot menu w biosie również nie ma tego dysku. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Kuba

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez użytkownika PreZmyK Dyskutant (9,250 punkty)
wybrane 3 lutego przez użytkownika Kuba321

Najlepsza
Odłącz wszystkie dyski łącznie z napędami  i podłącz tylko ten HDD na master. Jak nie wykryje, możesz jeszcze sprawdzić na innym kompie jak masz taką możliwość, np. u kolegi. Jak nic to spróbuj MHDD.
komentarz 3 lutego przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (580 punkty)
Użyłem MHDD i wygląda to tak: odłączyłem wszystkie dyski oprócz tego zepsutego i pendrive z MHDD. Zbootowałem z MHDD i nic nie wykrył, ale nie poddałem się :D i za jedenastym uruchomieniem MHDD wykrył dysk (nic nie zmieniałem w biosie czy gdzie indziej i nie ruszałem dysku, zupełnie nic) Potem wyłączyłem kompa i znowu MHDD nic nie wykrywał, ale za piątym uruchomieniem wykrył dysk (też nic nie zmieniałem itd.). Po przebadaniu jest 99% dysku <3ms i tylko jeden sektor >500ms.
komentarz 7 lutego przez użytkownika PreZmyK Dyskutant (9,250 punkty)
Jaki masz kontroler w biosie ustawiony? AHCI czy IDE?
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
Spróbuj wypiąć go uruchomić system bez tego - zobaczyć czy wszystko ok, następnie wyłącz wepnij w inny port i sprawdź czy wykrywa.
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
W BIOS nic nie zmieniałeś?
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (580 punkty)
nie, wcisnąłem quit without saving
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (580 punkty)
A jest jakaś możliwość zainstalowania na ssd programu z hdd? Bo kiedy próbuję zainstalować np. Hamachi, wyświetla mi: Invalid drive E:\ nie mogę też odinstalować hamachi, podobnie z resztą, np codeblocksem
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
Skoro nie wykrywa Ci dysku HDD tzn pewnie E:\ to jak chcesz z nim coś zrobić i do tego przenieść zainstalowany program @#$%^&*?!
komentarz 3 lutego przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (580 punkty)
Niestety chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to, że za każdym razem, gdy próbuję zainstalować na innym dysku program, który wcześniej miałem zainstalowany na tym, muszę grzebać w rejestrze i usuwać wszystkie jego dane.
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia przez użytkownika Kaleron Użytkownik (800 punkty)
Czy dysk się w ogóle kręci? Czy jest widziany przez BIOS?

Podobne pytania

–5 głosów
2 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika uMAXa Bywalec (2,740 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika krrr123 Dyskutant (9,220 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika ViruS Obywatel (1,880 punkty)
...